r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Testowa Opera dla Androida już jest w Google Play

Strona główna Aktualności

Nie Mini, nie Mobile, ale po prostu Opera dla Androida pojawiła się dziś w Google Play w wersji beta. Co ważne, przeglądarka ta dostępna jest również dla starszych i słabszych urządzeń jeszcze z Androidem 2.3 i niedużymi ekranami.

Norweska firma zawsze kładzie ogromny nacisk na interfejs użytkownika i w przypadku tego produktu połączyła 17 lat swoich doświadczeń ze specyfikacją platformy, więc użytkownicy systemu Google'a powinni być zadowoleni. Co ważne (i czego się domyślaliśmy), w tej wersji znalazły się metody oszczędzania transferu znane z Opery Mini — tu nazywają się Off-Road — oraz możliwość pobrania całej strony i zachowania jej do przeczytania później. Zakładki zostały połączone z szybkim wybieraniem, a przesuwając palec po ekranie w prawo uzyskamy dostęp do pełnej historii przeglądania. Ciekawie zapowiadają się możliwości kart — można je dowolnie sortować i skorzystać z trybu „incognito”, dotychczas zarezerwowanego dla Opery Desktopowej. Funkcja Discover, jak nazwa wskazuje, pozwoli znaleźć ciekawe artykuły, przeglądać bloki tematyczne i zadba o to, żeby nikt się nie nudził.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja ma status testowej, należy więc przy używaniu jej przygotować się na pewne utrudnienia… i brak zawijania tekstu. Wygląda jednak na to, że przejście na WebKit opłaci się i Operze — firmie udało się stworzyć kolejną szybką przeglądarkę.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.