TexMaker 5.0.4

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TexMaker jest darmowym i wieloplatformowym edytorem LaTeX, oferującym wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia m.in. dokumentacji technicznych, zawierających skomplikowane wzory matematyczne itp.

Program pomimo olbrzymich możliwości oferuje prosty w obsłudze interfejs graficzny, zbudowany na bazie frameworka Qt. Charakteryzuje się on dużą szybkością działania, a od wersji 3.1 dostępny jest także w polskiej wersji językowej. Jego dużą zaletą jest prosta instalacja i konfiguracja, pozwalająca dostosować narzędzie do własnych potrzeb i preferencji. TexMakera uruchomić można w systemach Windows, Linux oraz Mac OS.

Wśród najistotniejszych funkcji wbudowanych w programie wymienić należy moduł uzupełniania kodu, sprawdzania pisowni (aktualnie brak polskiego słownika), zintegrowaną przeglądarkę PDF, mechanizm kart, pozwalający na pracę z wieloma plikami jednocześnie oraz funkcję obsługi błędów. TexMaker oferuje zestaw kreatorów, umożliwiających generowanie prostych dokumentów - tabel, zestawień itp. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także 370 symboli matematycznych, które w łatwy sposób umieścić można w projekcie. Program daje możliwość wygodnego konfigurowania skrótów klawiszowych do najczęściej wykorzystywanych tagów i poleceń.

Program w pełni wspiera Unicode, jak również wiele innych systemów kodowania. Z jego poziomu uzyskamy także dostęp do obszernej dokumentacji LaTeX, pomocnej w przypadku napotkania problemów np. podczas procesu kompilacji.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!