r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TexMaths 0.42 dla LibreOffice

Strona główna Windows Biuro Inne programy biurowe

TexMaths to rozszerzenie dla LibreOffice'a, pozwalające korzystać w pakiecie z TeX-a przy generowaniu formuł, równań, a nawet ilustracji.

Do działania dodatku potrzebna jest implementacja LaTeX-a, na przykład MikTeX. Po zainstalowaniu jej należy wskazać ścieżkę do programów odpowiedzialnych za kompilację i generowanie obrazów.

Preambuła jest generowana automatycznie, użytkownik musi jedynie wpisać kod swojego równania. Do dokumentu można wstawić obraz PNG lub SVG. Formuły można umieszczać z numerami w ramach dokumentu lub w tekście, w postaci obrazów traktowanych jako znak.

r   e   k   l   a   m   a

Rozszerzenie napisane jest w języku angielskim, dostępna jest również wersja francuska.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Najlepsze dodatki do LibreOffice, nie tylko dla studenta (2016)

54
OPROGRAMOWANIE 21.09.2016 | Anna Rymsza

OpenOffice i LibreOffice królują wśród bezpłatnych pakietów biurowych. Choć są często krytykowane, liczby nie kłamią – to najczęściej pobierane pakiety biurowe w naszej bazie programów. Ponieważ zbliża się rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego, przygotowałam zestawienie dodatków do tych pakietów. Myślałam głównie o studentach kierunków technicznych, ale znajdzie się tu też coś dla uczniów i zwykłych użytkowników. Przegląd przygotowałam korzystając z LibreOfficea, ale dodatki są uniwersalne i większość z nich będzie działać także z Apache OpenOffice. Jak instalować rozszerzenia? Przede…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.