The Skytunnel

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Czasami najprostsze pomysły są najlepsze, co przed laty dobrze pokazało na przykład nieśmiertelne SkyRoads. Wspomnienie po tym danym hicie wciąż jest żywe w głowach niezależnych twórców gier, czego dowodem jest bezpłatny projekt The Skytunnel. Tu zamieniono kosmiczne drogi na ciągnący się w przestrzeni tunel, ale zasady zabawy pozostały w sumie identyczne. Trzeba dotrzeć do końca coraz trudniejszych odcinków.

Rozgrywka rozpoczyna się nieśpiesznie, by każdy fan PC oraz darmowych produkcji mógł zaznajomić się ze sterowaniem, a także pojąć, że nasza jednostka kosmiczna potrafi mknąć również po suficie. Poza wykonywaniem ruchów w lewo oraz prawo, regulujemy też prędkość statku. Należy także zwracać uwagę na pasek osłon, zmniejszający się z każdym atakiem wroga. Gdy zniknie, stracimy po prostu życie.

Z początku głównym wrogiem pilota będą dziury w tunelu. Szybko jednak dojdą do tego miny, działa plazmowe oraz laserowe czy niemal samonaprowadzające się wyrzutnie mini rakiet. Im dalej, tym trudniej i sam tunel zacznie składać się częściej z ruchomych elementów, obracających się ze swoją prędkością. Coraz bardziej dynamiczną zabawę udanie podkreśla muzyka lecąca w tle. Gra jest mała, lecz wciąga niesamowicie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!