r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tim Cook oficjalnie: Apple stworzy oprogramowanie dla autonomicznych aut

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Tim Cook w wywiadzie udzielonym serwisowi Bloomberg potwierdził, że jego firma pracuje nad oprogramowaniem, które ma trafić do autonomicznych samochodów. Nie chodzi tutaj o dalszy rozwój Apple Car Play, rozwiązania pozwalającego sparować iPhone’a z system multimedialnym auta, ale o oprogramowanie, które przyczyni się się do zastąpienia kierowcy przez komputer.

Apple obecnie koncentruje się na na systemach autonomicznej jazdy, a nie na własnym samochodzie z logo nadgryzionego jabłka. Rozwój technologii, która miałaby trafić do aut sterowanych przez komputer, ma być do Apple czymś niezwykle ekscytującym. Obecnie firma nie jest w stanie określić, jak będzie wyglądał produkt końcowy, ale widzą w autonomiczności pojazdów segment, którego dalszy rozwój ma być priorytetowy.

Z informacjami o planach Apple na wejście branży motoryzacyjnej spotykamy się już od kilku lat. Pierwsze pojawiły się w 2014 roku. Wówczas pogłoski mówiły o tajemniczym Project Titan, a pod tą nazwą miał być rozwijany własnych samochód Apple. Jednak ostatnie nieoficjalne informacje wskazywały na rozwój oprogramowania, które mają być zastosowane w autonomicznych autach w ogóle, a nie o tworzeniu własnego auta, co właśnie potwierdził Tim Cook.

r   e   k   l   a   m   a

Choć szef Apple wspomniał, że cały projekt stał się dla korporacji priorytetem, to obecne informacje wskazują, że firma musiała zwolnić część osób biorących udział w Project Titan. Początkowo miało nad nim pracować ponad 1000 inżynierów. Taka decyzja może być spowodowana zmianą planów. Początkowe ambicje konkurowania z Teslą i stworzenia własnego elektrycznego samochodu mogły spotkać się z rzeczywistością i najpewniej było to wyjątkowo nieprzyjemne spotkanie. Obecnie Apple ma skupiać się wyłącznie na tworzeniu oprogramowania do autonomicznych aut.

Tim Cook słusznie zauważa, że branżę motoryzacyjną czekają największe zmiany w historii. Obecne obrane kierunki, czyli silniki elektryczne, autonomiczność i dzielenie się autem, mogą znacząco zmienić nasze myślenie o autach. Nie wiemy jak będzie wyglądał produkt końcowy, ale jedno jest pewne – Apple chce mieć w nim udziały.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.