Tlen Password Recovery

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Tlen Password Recovery to kolejna aplikacja autora mass, tym razem przeznaczona do odzyskiwania zapomnianego hasła z komunikatora Tlen.

Hasło można zdekodować w przypadku kiedy użytkownik aktywował opcję zapamiętywania hasła dla danego profilu. Obsługa programu ogranicza się właściwe do wskazania pliku profiles.dat i kliknięcia przycisku odpowiedzialnego za proces dekodowania danych. Domyślna ścieżka do pliku w której są przechowywane hasła to "C:/Documents and Settings/user/Dane aplikacji/Tlen.pl/profiles.dat".

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 12.01.2008 21:03

@kid : nie bylbym taki pewien co do mirandy ,wpisz chociazby Miranda Password Recovery w google. Po za tym nawet jak nei da rady odczytac hasla z pliki to przeciez mozna je pobrac wprost z pamieci procesu danej aplikacji :-)

  #8 11.01.2008 23:48

nie ma to jak zaszyfrowany profil mirandy. długie hasło składające się ze liter, cyfr i znaków i jest się bezpiecznym.. hasła w tlenie i gg to porażka :)

  #7 11.01.2008 21:20

@ZnawcaTlen : niby tak, ale sa aplikacje w ktorych pomimo opcji zapamietywania hasla mozna czuc sie bezpiecznie, oczywiscie wszystko zalezy od sposobu kodowania. W tym przypadku tlen sie nie wysilil

@tomik : przyjdzie dzien ze faktycznie zapomnisz hasla do jednej z aplikacji. Po za tym , wkrotce bedzie nowy PassTool 5.8, wiec wystarczy jeden program do dekodowania haseł z praktycznie wiekszosci popularnych softow w Polsce ;-) Zreszta jesli ktos Ci "szpera" to nie wina programu a uzytkownikow ktorzy korzystaja z Twojego konta :-)

  #6 11.01.2008 18:27

@tomik
Weź pod uwagę to, co piszą rybak i WhizzKid.

Teorie spiskowe to swoją drogą... Jednak w "dzisiejszych czasach", kiedy jest do zapamiętania kilka(naście) haseł, pinów etc. do różnych kont i programów - nie dziw się, że zapisywanie hasła w programach to już niejako standard. Nie przeczę, że to mało bezpieczne, ale jakoś sobie radzić trzeba. Pamięć jest zawodna a kartka z notatkami mało trwała :P

Inną sprawą jest fakt, że hasło i login można zdobyć na kilka innych, równie skutecznych, sposobów (nawet bez dostępu do kompa użytkownika) - wszystko zależy od tzw. "inteligencji" użytkownika... niestety.
Jak to powiedział ktoś mądry:"Nie jest to wina oprogramowania. Jest to kliniczny przypadek błędu PPKaK" *). :P (że niby żart to miał być)

*) PPKaK - Problem Pomiędzy Krzesłem a Klawiaturą

  #5 11.01.2008 16:19

@rybak
Dokładnie... ile razy to trzeba ludziom łamać hasła, bo je zapomnieli...

Program fajny pierwszy działający!

  #4 11.01.2008 09:30

@tomik - normalnym użytkownikom też może się to przydać. Często mam klientów, którzy przychodzą żeby np. system przeinstalować i zachować wszystkie dane. Haseł oczywiście nie pamiętają więc trzeba kombinować.

  #3 11.01.2008 00:18

@ ZnawcaTlen
Bo to jest program szpiegowski, jak poznasz hasło do tlenu, to jeszcze tylko login (o który na pewno jest łatwiej).
I możesz grzebać w czyjejś skrzynce pocztowej.

Wiec jak zauważyłeś: //Hasło można zdekodować w przypadku kiedy użytkownik aktywował opcję zapamiętywania hasła dla danego profilu//.
Normalnemu użytkownikowi program jest w ogóle nie potrzebny.

A może ucieszyć tylko amatorów grzebania w cudzych wiadomościach.
Strach teraz puścić kogoś do komputera.
Tak to najwyżej pocztę mógł ktoś sobie poczytać, ale raz nie zawsze.

Jeden program od hasła tlenu, drugi od hasła ... .
Więc dziwię się, że tego typu programy są promowane na łamach vortalu.

  #2 10.01.2008 23:03

Jak ktoś ma włączoną opcje zapamiętywania hasła, to niepotrzebnie w ogóle ustawia hasło :P bo to żadne zabezpieczenie, a jak nie ma włączonejto ten program ci nic nie da ;)

  #1 10.01.2008 19:26

No i co tu więcej pisać... Działa i tyle. :)

Zassałem, "klikłem", znalazłem wymagany plik w moim profilu Tlena, dekodowałem i dostałem hasło do swojego konta na tlenie.

Czyli jest git :D