To będzie hit: klawiatura Gboard pozwala na nagrywanie animowanych GIF-ów

Strona główna Aktualności

O autorze

Gboard, czyli klawiatura Google początkowo zadebiutowała na iOS, a dopiero później otrzymali ją użytkownicy Androida. Wraz z ostatnią aktualizacją, ponownie priorytet otrzymali posiadacze urządzeń z nagryzionym jabłkiem. Za pomocą nowego przycisku, mogą oni teraz tworzyć własne GIF-y dzięki nagrywaniu przednią kamerką, a następnie wklejać animację w dowolne miejsce, np. do komunikatora.

Funkcja była dostępna już wcześniej, ale była ukryta za przyciskiem emoji. W zaktualizowanej iOS-owej klawiaturze Gboard nad wirtualnymi klawiszami pojawił się nowy przycisk. Reprezentowany jest on przez ikonkę aparatu ze znakiem nieskończoności. To właśnie on daje dostęp do nowej funkcji, a skorzystanie z niej jest naprawdę proste. Dostępne są dwa tryby – pierwszy to 3-sekundowy klip, który zostanie zapętlony, drugi umożliwia nagranie minutowego materiału, który zostanie przyspieszony.

  1. W celu rozpoczęcia tworzenia własnego GIF-a, należy kliknąć na przycisk aparatu ze znakiem nieskończoności.
  2. Po kliknięciu, pojawi się okno z prośbą o udzielenie GBoard dostępu do aparatu – należy potwierdzić, klikając na przycisk OK.
  3. Powinien pojawić się obraz z przedniej kamery, a użytkownikowi pozostaje przytrzymać duży przycisk na dole ekranu. Wówczas tworzony jest GIF.
  4. Nowy GIF umieszczany jest w schowku. W celu wysłania w wiadomości, należy go wkleić w polu pisania wiadomości.
  5. Później wklejać można wielokrotnie, w różne miejsca. Własne animowane selfie wyślemy więc w aplikacji Wiadomości czy przez Facebook Messengera.

Obecnie tworzenie własnych GIF-ów z selfie dostępne jest wyłącznie na iOS – klawiaturę w najnowszej odsłonie znajdziecie w naszej bazie. Użytkownicy klawiatury Google w wersji na Androida muszą uzbroić się w cierpliwość. Funkcja powinna trafić do nich w jednej z najbliższych aktualizacji.

© dobreprogramy
s