TonCut zastąpi Super Szklarza

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Codeton Software pracuje nad następcą Super Szklarza - specjalistycznego oprogramowania do optymalizacji wykroju szkła w celu minimalizacji jego odpadów, które pomimo niszowego zastosowania zainteresowało już ponad 1000 naszych Czytelników.

Nowe wcielenie programu będzie nosiło nazwę TonCut. Zmiana nazwy jest nieprzypadkowa bowiem Super Szklarz nie bierze pod uwagę grubości narzędzia tnącego, w związku z czym nadaje się tylko i wyłącznie do optymalizacji wykroju szkła. TonCut ma być zaś pozbawiony tej wady, dzięki czemu będzie mógł być wykorzystywany do optymalizacji wykroju nie tylko szkła, ale także drewna, blachy, kamienia, pleksi i kartonu. W stosunku do Super Szklarza program będzie ponadto usprawniony o lepsze wyszukiwanie najbardziej optymalnych wzorów, zwiększona zostanie dokładność wymiarów do 0,1 mm, program będzie pozwalać na wprowadzanie wymiarów w calach i stopach, a także na wprowadzenie wielu różnych profili konfiguracyjnych dla różnych materiałów i maszyn tnących. Naturalnie TonCut bedzie kompatybilny wstecz i ma wczytywać dane zapisane w programie Super Szklarz.

Przedpremierowa wersja testowa beta TonCuta jest już dostępna do pobrania od 1,5 miesiąca. Kilka dni temu producent zaś uruchomił przedsprzedaż programu. W ramach przedpremierowej ofery można nabyć program 200 zł taniej - czyli odpowiednio 600 zł za nową licencję i 200 zł za aktualizację z Super Szklarza. Promocyjna cena obowiązuje tylko do zakończeniu testów TonCuta. Premiera planowana jest za ok. 4-6 tygodni.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie producenta.

© dobreprogramy
s