Top10 biustów w grach

Strona główna Aktualności

O autorze

Mówi się, że seksualny aspekt gier wideo towarzyszy nam od zarania dziejów elektronicznej rozrywki i nawet najsłabsze graficznie pozycje próbowały przykuwać męskie (niemniej pewnie nie tylko) oko walorami kobiecego piękna. Chociaż prawdziwa rewolucja w tej dziedzinie nastąpiła wraz z wejściem biustów w trzeci wymiar, tak są i pewne chlubne wyjątki jak najbardziej 2D, które z uśmieszkiem na ustach oraz rozrzewnieniem wspomina wielu. Postanowiliśmy (wreszcie!) docenić walory kilku cyfrowych niewiast, tak nowych, jak też starych w tym "fachu". Oto Top10 "dużych, niebieskich oczu".

Kryteria doboru panien w tym rankingu jak zwykle zapewne uznacie za "szemrane", gdyż znowu są one czysto subiektywne, nie da się jednak ukryć, że na pewno rozmiar miseczki miał tutaj niebagatelne znaczenie - hipokrytą jest ten, kto mówi, iż zupełnie nie zwraca na to uwagi. Niemniej liczyła się również i oryginalność, styl czy po prostu rozpoznawalność przy okazji tego akurat aspektu kobiecego piękna. Bohaterki także musiały w pewien sposób wywołać swojego czasu szum medialny, albo dalej to robią - nie powinno się raczej zdarzyć, że którejś nie skojarzycie. Oczywiście nastawiamy się na gorącą dyskusję w komentarzach kogo brakuje, bo wiadomo - gusta są różne. A zaczynamy tradycyjnie od końca...

Numer 10: Lara Croft – seria gier Tomb Raider

Przyznajcie się. Wielu z Was widziałoby Panią archeolog na pierwszym miejscu, choćby z powodu ogólnoświatowej popularności. My jednak nie idziemy za trendem. Nie oszukujmy się - Lara jest już zwyczajnie stara. Oraz niemodna. Zachwyciła graczy po raz pierwszy trójwymiarowym dekoltem w 1996 roku i zapisała na kartach historii jako jedna z najbardziej "kobiecych" dam obecnych w grach. Ech zwinne, kocie ruchy, długi warkocz i ten biust, który kontrastował nawet z głową bohaterki. Nie bez przyczyny w postać panny Croft wcieliła się w filmowej adaptacji sama Angelina Jolie. Finezja, dzikość, kobiecość oraz duże piersi już zawsze będą kojarzyć się z serią Tomb Rider. Szkoda, że gdzieś tak od Angel of Darkness stopniowo zmniejszały one swoje rozmiary, a sama bohaterka nienaturalnie odmładzała się... Damska wersja Indiany Jonesa ostatecznie to już w tej chwili raczej przebrzmiały symbol seksualności w świecie elektronicznej rozrywki. Z szacunku dla jej dokonań i wspomnień połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to wszyscy mieli pokoje wytapetowane obrazkami renderowanej piękności, upamiętniamy ją w naszym zestawieniu. Przy końcu, bo i są ciekawsze kandydatki do tytułu miss cyfrowego mokrego podkoszulka.

[image source="Galerie/Inne/Top10_biustow_w_grach:26945" mode="custom" width="440" height="240"]

1 3 4 5
© dobreprogramy