reklama

Toshiba Encore i Satellite Click z Windows 8.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Toshiba przygotowała dla fanów „Okienek” dwa nowe urządzenia dotykowe: bazujący na układzie Intela 8-calowy tablet Encore oraz notebook Satellite Click z odłączanym 13,3-calowym ekranem wykorzystujący procesor AMD Temash. Oba urządzenia w dniu premiery mają być sprzedawane z systemem Windows 8.1.

Mniejsze urządzenie, z charakterystycznie zaokrągloną obudową o grubości 1-centymetra, posiada 8-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za obliczenia w tym modelu będzie odpowiedzialny najnowszy procesor Intel Atom Bay Trail. Urządzenie posiada 32 GB wbudowanej pamięci, czytnik kart microSD pozwalający na jej rozbudowanie i dwa moduły foto-wideo, 8-megapikselowy z tyłu i 2-megapikselowy do rozmów internetowych. Tablet wyposażono również w moduł WiFi 802.11 a/b/g/n, a także nawigację GPS. Całość waży niespełna pół kilograma (479 g).

Drugie urządzenie to notebook, który po odłączeniu ekranu może działać jako tablet. W przypadku tego sprzętu producent zdecydował się na układ AMD A4-1200, taktowany częstotliwością 1 GHz, wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej i kartę graficzną Radeon HD 8180. Notebook posiada także 500-gigabajtowy dysk twardy. Prawdopodobnie jest on umieszczony w części z klawiaturą, która także posiada swój akumulator przedłużający pracę całego urządzenia. Producent nie podał jeszcze związanych z tym szczegółów.

Oba modele mają pojawić się w ofertach jeszcze w tym roku. Toshiba Encore została wyceniona na około 330 dolarów, a w pakiecie ma się dodatkowo znaleźć zestaw aplikacji biurowych Microsoft Office Home & Office Student 2013. Z kolei na notebooka trzeba będzie wydać zdecydowanie więcej, bo aż 600 dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama