reklama

Tribes Ascend

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tribes Ascend to sieciowa strzelanka FPP osadzona w klimacie Science Fiction oferująca zdaniem autorów najszybszą pukaninę na całej kuli ziemskiej ;-).

Akcja gry osadzona została w dalekiej przyszłości. Spośród nieustannie rozprzestrzeniającej się po wszechświecie ludzkości wyłaniają się dwie główne grupy: Krwawych Orłów i Diamentowych Mieczy, które stają naprzeciw siebie walcząc o wpływy i władzę na nowych terenach. Fabuła jednak nie odgrywa ważnej roli dla przebiegu rozgrywki, stanowi ona jedynie tło dla ciągłej rywalizacji i sieciowych pojedynków.

Kto nie miał wcześniej do czynienia z którąkolwiek z części Tribes powinien choć na chwilę zajrzeć do samouczka. Oprócz szybkiego zapoznania się z obsługą odrzutowego plecaka będzie można poznać właściwości i zalety "ześlizgiwania się" po zboczach, dzięki czemu wprawny gracz może osiągać duże prędkości i błyskawicznie przemieszczać się po rozbudowanych mapach.

Przystępując do właściwej rozgrywki dokonujemy wyboru klasy postaci. Z początku do dyspozycji otrzymujemy po jednej zbroi z każdej kategorii wagowej: lekkiej, średniej i ciężkiej. Każda z nich posiada własne cechy i parametry indywidualne, a także oferuje zróżnicowany arsenał. Naszą postać można rzecz jasna odpowiednio dozbroić lub unowocześnić jej ekwipunek, ale to wszystko za punkty zarobione w trakcie gry. Jest też szybsze rozwiązanie lecz powiązane niestety z systemem mikropłatności.

Rozgrywka w Tribes Ascend odbywa się w szaleńczym tempie. Tu nie ma czasu na podchody, zastanawianie się czy dokładne planowanie akcji. Gdy tylko pojawiamy się na polu walki bez namysłu angażujemy się w pojedynek. Często bywają one bardzo żmudne i pracochłonne, gdyż nasi przeciwnicy, zresztą tak samo jak i my, mają pełną dowolność przemieszczania się drogą powietrzną. Pamiętajmy tylko, że możliwości odrzutowego plecaka są ograniczone, ale szybko się on regeneruje.

Gra prezentuje kilka trybów rozgrywki znanych chociażby z wielu innych pozycji przynależnych do tego gatunku. Należą do nich: Team Deathmatch, Capture the Flag czy Arena i Capture and Hold, które odblokowują się wraz z osiągnięciem 8 pozycji w rankingu doświadczenia. Zanim to jednak nastąpi, grę rozpoczynamy z rangą "Rekrut". System rankingowy w grze przedstawia się bardzo ciekawie oferując aż 50 poziomów rangi, z których każdy posiada unikalny tytuł oraz insygnia. Oprócz samej satysfakcji z awansowania spełnia on również określone cele sterując procesem kolejkowania w trakcie przydzielania gracza do odpowiedniej i adekwatnej dla jego rangi mapy.

Zaawansowana sceneria, rozbudowany system klas postaci i system rankingowy, bogate, futurystyczne uzbrojenie, niezwykła dynamika i nieprzewidywalność akcji z pewnością nie pozwolą nikomu nudzić się przy tym tytule.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon X2 2.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT lub AMD Radeon HD 3870

Uwaga!

Instalator Tribes: Ascend po uruchomieniu pobierze najnowsze potrzebne do zabawy pliki. Będzie także potrzebne darmowe konto gry. Tworzy się je zaraz na początku, na ekranie logowania.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 15.02.2013 23:16

Pobrałem, pograłem i stwierdzam

+Plusy:
1. nietypowa
2. ładna grafika
3. duże mapy
4. gracze dotujący grę nie dominują rozgrywki - liczą się umiejętności
5. dużo serwerów stosunkowo niskie pingi

-Minusy
1. po dłuższym czasie staje się monotonna - cały pic polega na unoszeniu się i ześlizgiwaniu po zboczach

2. Pathfinder i Soldier bez problemu rozwalają cięższe klasy (czyli wszystkie inne) w sumie dominują rozgrywkę

3. pojazdy to tylko miły dodatek bo i tak długo nie pojeździsz

4. za celownik mamy małą czarną kropkę...

Gra zrobiła dobre wrażenie, ale nie powaliła mnie na kolana i jakoś nie wczułem się w jej klimat 8/10

  #8 24.11.2012 20:09

a wie ktos gdzie mozna znalesc shader model 3.0. Bo potrzebuje go do uruchomienia gry Farming Simulator 2013.

  #7 22.05.2012 20:22

Minimum:

OS: Windows XP SP2, Windows Vista or Windows 7
Processor: Core 2 Duo 2.4 GHz or Althon X2 2.7 GHz
RAM: 2GB (XP), 3GB (Vista, Win7)
Graphic card: ATI or Nvidia graphics card with 512MB video ram or better and Shader Model 3.0+ support. (ATI Radeon 3870 or higher, Nvidia GeForce 8800 GT or higher).
Sound card: DirectX compatible sound card
Hard drive: 10 GB free


Zalecane:

OS: Windows 7 64-bit
Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
RAM: 4GB
Graphics card: ATI or Nvidia graphics card with 1GB video ram or better and Shader Model 3.0+ support (Nvidia GeForce GTX 560+ or ATI Radeon 6950+).
Sound card: DirectX compatible sound card
Hard drive: 10 GB free

AdrianSasquatch   10 #6 14.05.2012 14:23

te wymagania są nieco zawyżone- na mojej viście z dwurdzeniowym AMD 2.2 Ghz, 2Gb ramu i grafiką GeForce 430 GT (1 Gb) śmiga rzadko spadając poniżej 30 FPS(z 30 ludźmi na mapie), u brata z XPekiem, GeForcem 260 i intelem 2x 3Ghz też płynnie działa, a gierka naprawdę fajna i moim zdaniem z bardzo dobrze rozwiązanym systemem mikropłatności- nie ma rzeczy, której nie dałoby się kupić za pieniądze zarobione w grze

  #5 22.04.2012 21:35

Quad Core i5 2.6 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista/7

  #4 21.04.2012 11:37

jeszcze przydaly by sie wymagania do tych gierek

  #3 21.04.2012 10:08

Mnie nawet nei uciagnie na tej mojej 5-lateniej maszynei

witek-pl   7 #2 21.04.2012 08:43

panowie tak na przyszłość, jak wrzucacie gry to przy info piszcie czy wymaga rejestracji czy nie

preter_m   3 #1 21.04.2012 08:21

Zdecydowanie jeden z najlepszych FPS-ów w jakie grałem.
Polecam

reklama