Trudny upgrade Visty do Windows 7 w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy, którzy od piątku, 26 czerwca, do premiery Windows 7 22 października, kupią komputer z Vistą, będą mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji do Windows 7. Wygląda jednak na to, że użytkownicy europejskiej wersji Windows 7, oznaczonej literką E, będą mogli zainstalować Windows 7 tylko "na czysto", po usunięciu Visty.

Takie informacje opublikował serwis TechARP, który udostępnia dokument, ze szczegółowymi, na bieżąco aktualizowanymi informacjami o programie bezpłatnej aktualizacji z Visty do Windows 7 dla osób, które zakupią komputer z Vistą w okresie przed premierą Siódemki. Wynika z nich, że aktualizacja Visty do Windows 7 w wersji N lub E będzie wymagała skasowania starego systemu. Wyjątkiem będzie aktualizacja Visty N do Windows 7 N, która nie wymaga "czystej" instalacji.

Jedyną ścieżką aktualizacji dostępną w Unii Europejskiej ma być Windows 7 N lub E. Microsoft nie będzie oferował nośników z systemem Windows 7 zawierających Internet Explorer 8 dla użytkowników, którzy chcieliby dokonać aktualizacji Visty. Co ciekawe, firmy OEM będą mogły umieścić Internet Explorer 8 na nośnikach dostarczanych swoim klientom w ramach aktualizacji.

© dobreprogramy

Komentarze