Tupi Tupi 0.2-5beta1

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Tupi to prosty program do tworzenia dwuwymiarowych animacji z wykorzystaniem kształtów wektorowych. Jego głównym zadaniem jest nauka, ale nadaje się także do przygotowywania szkiców na potrzeby bardziej rozbudowanych projektów. Program jest darmowy, otwartoźródłowy (GPLv3) i pracują przy nim także zawodowi animatorzy.

Tupi został wyposażony w bardzo prosty interfejs użytkownika, a jego funkcje podzielono na kilka modułów. W module ilustracji powstają kolejne klatki animacji, których tworzenie odbywa się z wykorzystaniem grafiki wektorowej, ale program daje także możliwość ręcznego rysowania kształtów. Do dyspozycji mamy tu paletę barw, pióro do rysowania konturów oraz bibliotekę gotowych obiektów. W module odpowiedzialnym za podgląd animacji można sprawdzić efekty pracy, w module pomocy zaś znajdziemy instrukcje używania programu i podstawowe informacje na temat animacji.

Twórcy programu często zaznaczają, że Tupi nie nadaje się do robienia animacji Flash i nie przygotujemy w nim interaktywnej aplikacji.

Tupi powstał jako odgałęzienie projektu KTooN, istniejącego od 2002 roku. W 2013 roku jego rozwój został przyspieszony dzięki zbiórce na Kickstarterze, w 2014 dzięki podobnej akcji powstał port dla Windows. Obecnie Tupi dla Windows jest dostępny w wersji testowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!