Twój pierwszy raz... z pingwinem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze styczności z Linuksem (lub stawiają dopiero pierwsze kroki) i interesuje ich ta tematyka zapraszamy na dzisiejsze spotkanie Twój pierwszy raz... z pingwinem?, które odbędzie się dziś o godzinie 19:30 w Krakowie.

Jest to już 19. spotkanie w ramach cyklu Linux -- u mnie działa!. Wykład przeznaczony jest głównie dla początkujących użytkowników systemu Linux oraz osób chcących rozpocząć swoją przygodę z tym systemem. Prelegenci omówią różnice w najpopularniejszych dystrybucjach, przedstawią także jak bezboleśnie przesiąść się z systemu Windows na któryś spod znaku pingwina. Zademonstrują również jak zainstalować, skonfigurować i używać najpopularniejsze oprogramowanie (Mplayer, komunikatory IM, OpenOffice). Dodatkowo omówią konfigurację XGL.

Spotkania organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków "KERNEL" działające przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się tak jak zazwyczaj w sali "A" budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przy ul. Reymonta 19. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dla zainteresowanych spoza Krakowa dostępna będzie transmisja online. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie stronie ogranizatorów.

© dobreprogramy