r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu Home Server

Strona główna Aktualności

Ubuntu Home Server to projekt, którego celem jest stworzenie systemu łączącego zalety desktopowej i serwerowej odmiany Ubuntu. Nazwa projektu nieprzypadkowo nawiązuje do Windows Home Server.

Ubuntu Home Server ma służyć jako magazyn domowych multimediów, filmów, muzyki, zdjęć i dokumentów. Co ważne, dostęp do nich ma być możliwy (i bezproblemowy) ze wszystkich najpopularniejszych systemów operacyjnych, czyli Windows, MacOS X i oczywiście Linuksa. Prócz tego, serwer ma oferować możliwość tworzenia kopii zapasowych plików, udostępniać drukarki i obsługiwać połączenia z Siecią.

Z dodatkowych funkcji wymienia się między innymi zdalny dostęp do zasobów serwera z Internetu, uproszczone zarządzanie dyskami, kontrolę rodzicielską i możliwość strumieniowej transmisji filmów i muzyki. Planowane jest także zintegrowanie z MythTV.

Projekt Ubuntu Home Server jest dopiero w fazie planowania, więc nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał ostateczny produkt, ani kiedy można się spodziewać jego premiery, ale jego założenia zapowiadają się bardzo ciekawie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.