Ubuntu Home Server

Strona główna Aktualności

O autorze

Ubuntu Home Server to projekt, którego celem jest stworzenie systemu łączącego zalety desktopowej i serwerowej odmiany Ubuntu. Nazwa projektu nieprzypadkowo nawiązuje do Windows Home Server.

Ubuntu Home Server ma służyć jako magazyn domowych multimediów, filmów, muzyki, zdjęć i dokumentów. Co ważne, dostęp do nich ma być możliwy (i bezproblemowy) ze wszystkich najpopularniejszych systemów operacyjnych, czyli Windows, MacOS X i oczywiście Linuksa. Prócz tego, serwer ma oferować możliwość tworzenia kopii zapasowych plików, udostępniać drukarki i obsługiwać połączenia z Siecią.

Z dodatkowych funkcji wymienia się między innymi zdalny dostęp do zasobów serwera z Internetu, uproszczone zarządzanie dyskami, kontrolę rodzicielską i możliwość strumieniowej transmisji filmów i muzyki. Planowane jest także zintegrowanie z MythTV.

Projekt Ubuntu Home Server jest dopiero w fazie planowania, więc nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał ostateczny produkt, ani kiedy można się spodziewać jego premiery, ale jego założenia zapowiadają się bardzo ciekawie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.

© dobreprogramy