reklama

Ulead PhotoImpact X3

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Interesujący, rozbudowany i stosunkowo niedrogi pakiet programów do tworzenia i edycji grafiki kierowany przede wszystkim do użytkowników domowych. Główna aplikacja pakietu, PhotoImpact X3 to uniwersalny program graficzny przeznaczony do tworzenia i edycji grafiki rastrowej, umożliwiający obróbkę zdjęć, opracowywanie wyglądu stron internetowych, a także pozwalający na tworzenie grafiki na potrzeby m.in. menu i okładek płyt DVD, które mogą być następnie eksportowane do programów Ulead DVD MovieFactory i VideoStudio. Program zawiera także gotowe szablony umożliwiające przygotowywanie kalendarzy czy pocztówek ze zdjęciami. Oprócz PhotoImpact X3, w skład pełnej wersji pakietu wchodzą także programy Painter Essentials 3 - do cyfrowego malowania (w szczególności przy pomocy tabletu) oraz MediaOne Plus - program do zarządzania zasobami multimedialnymi i generowania wideo pokazów slajdów.

Zgodnie z najnowszym trendami, w programie duży nacisk położono na obróbkę fotografii. PhotoImpact X3 posiada rozbudowane ale łatwe w obsłudze narzędzia do retuszu zdjęć, dzięki którym możliwe jest m.in. usuwanie rys i efektu czerwonych oczu, wyostrzanie obrazu, usuwanie szumów, cieniowanie, wygładzanie i transformowanie kolorów czy automatyczna korekta balansu bieli. Program oddaje do dyspozycji także szereg różnego rodzaju filtrów, które pozwalają na łatwą, a efektowną modyfikację zdjęć oraz wspomaga tworzenie obrazów w technice HDR. Program umożliwia otwieranie plików we wszystkich najpopularniejszych formatach (m.in. JPEG, GIF, BMP, PNG i wiele innych), w tym także plików PSD - stworzonych w programie Adobe Photoshop czy RAW - bezstratnych zdjęć z aparatów cyfrowych.

W najnowszej wersji X3, oprócz nowych opcji korekcji fotografii, program został wzbogacony o szereg funkcji pozwalających na dalszą zabawę ze zdjęciami - tworzenie kolaży, kalendarzy, pocztówek czy rysunkowych komiksów ze zdjęć, które można zapisać w cyfrowej postaci bądź wydrukować. Efektownym gadżetem jest opcja tworzenia realistycznych chmur, którymi można upiększyć zdjęcie czy zrobić z nich napis. Poza tym w pakiecie znalazły narzędzia uatrakcyjniające wygląd domowych filmów DVD (okładki, menu DVD itp.) wraz z przydatnymi i atrakcyjnymi graficznie szablonami. Nowością są także wchodzące w skład pakietu programy: MediaOne Plus - pozwalający na zarządzanie zasobami multimedialnymi, a także świetny program Painter Essentials 3.

Painter Essentials 3 to ograniczona funkcjonalnie ale jednocześnie atrakcyjna cenowo odmiana programu Corel Painter. Podobnie jak swój pierwowzór, Corel Painter Essentials, nie jest klasycznym programem do służącym do edycji grafiki rastrowej ale przede wszystkim narzędziem do kreatywnego, "cyfrowego malowania" przy pomocy komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, często nieosiągalnych w innych programach, efektów. Co równie ciekawe, Corel Painter Essentials umożliwia także taką obróbkę już posiadanych materiałów (np. fotografii) aby wyglądały jak np. namalowane farbą olejną obrazy.


Uwaga!

1. Wersja testowa nie zawiera programów Corel Painter Essentials 3 oraz MediaOne Plus. Wersję testową pierwszego z nich można pobrać osobno w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

2. Ze względu na duży rozmiar pliku instalacyjnego rekomendujemy użycie jednego z akceleratorów pobierania plików, które można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Internet i komunikacja -> Akceleratory pobierania plików

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
truman_burbank   2 #87 20.05.2015 10:44

Corel utworzył odrębną domenę na niektóre programy, obecnie PhotoImpact jest do nabycia tutaj:
http://www.paintshoppro.com/en/products/photoimpact/

Polskie forum ma nową lokalizację - teraz tutaj:
http://grafika-pomoc.eu

Prowadzę też stronę z samouczkami, kanał na YT i profil fanpage na fb (nie dam linków bo post mógłby polecieć, a te dwa wyżej są ważniejsze).

W każdym razie użytkownicy w Polsce są, a sam program jest ciągle w ofercie (98 zł).

  #86 03.11.2013 02:33

Jesli Impact pokazuje bledy to popraw mu kompatybilnosc. Poszukaj w goglach sobie :Usuwanie błędów kompatybilności.

  #85 09.10.2013 15:47

mylisz się delirius - program w wersji XL jest spolszczony. Sam go używam od kilku lat i to wersję oryginalną a nie piracką. Zapłaciłem za nią 79 PLN w wersji pudełkowej i z polską instrukcją obsługi

Bowker13   1 #84 07.10.2013 12:32

Bardzo dobry program! Przy okazji może ktoś będzie potrzebować link do firmy, która zajmuje się dystrybucją farb drukarskich:
http://inkpolska.pl/kontakt

  #83 29.09.2013 11:33

Minął rok od poprzedniego mojego komentarza. Chcę poinformować o nowej lokalizacji forum: http://psp-pomoc.com/forum/
Dział PhotoImpact został tam reaktywowany i za 7-mcy ma już 2700 postów (z czego większosć to prace i pomoce), tak że absolutnie społeczność używająca tego programu nie jest martwa. Obraz bierze się stąd, że użytkownicy są skupieni na forach zamkniętych, a strony takich for nie są indeksowane przez Google. Mamy fanpage na facebooku, ogólnie zbieram użytkowników tego programu w Polsce. Kontakt ze mną (żeby w przyszłosci nie spamowac linkami tutaj): adamus7@interia.pl
Program jest ciągle w sprzedaży, link do źródła: http://www.corel.com/corel/product/index.jsp?pid=prod3430246&cid=catalog2003...

  #82 06.09.2012 00:02

Pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych użytkowników tego fajnego programu.

Jakiś czas temu założyłem stronę mu poświęconą, jeśli ktoś chciałby zajrzeć - zapraszam.
http://photoimpactpl.wordpress.com/gdzie-kupic/
Jest też forum polskie gdzie jest dział PhotoImpacta ale trzeba się rejestrować żeby poczytać - http://dziadek.webd.pl/

Dla użytkownika domowego PhotoImpact jest wystarczający. To co cenię w nim - przede wszystkim wszechstronność.

  #81 31.07.2012 13:39

Miałem program ver.1 dostarczony z tabletem, był o wiele lepszy niż photoshop jeśli chodzi o malowanie...

  #80 03.10.2011 13:48

@Koamo
Częsciej używam PI X3 niż Photoshopa CS3. Wszystko zależy od tego, co się chce zrobić.
Amatorom PS nie polecałbym, chociażby ze względu na koszty i łatwość użycia.

  #79 15.05.2011 08:18

" program nawet lepszy niż Photoshop" proszę was , ludzie.......
Najpierw zdobycie wiedzy na dany temat a potem gadanie.

Emigrant Sebastian   11 #78 13.02.2011 20:00

Sam program jak i komponenty do niego dodane takie jak Corel Painter Essentials 3 i Corel MediaOne Plus działają bez problemów pod Windows 7 nawet na koncie z ograniczeniami.

Emigrant Sebastian   11 #77 13.02.2011 19:51

Program jest można powiedzieć przemiły w dotyku. Powinien zadowolić niemal każdego. Teraz gdy to piszę jest wyprzedaż w Corel i program można nabyć w cenie 30 dolarów amerykańskich za wersję pełna, lub 20 za 'upgrade', oczywiście plus USAński VAT. Aby go kupić trzeba się udać na amerykańską stronę sklepu Corela, gdyż tylko w tamtym kraju Photoimpact jest dostępny. Dla ewentualnych nabywców z polski dobra wiadomość, płacić można w systemie PayPal, co zwalnia z konieczności posiadania karty płatniczej akceptowanej przy transakcjach internetowych.

  #76 21.05.2010 13:49

Gdzie-jak mogę go kupić,jaka jest cena?

  #75 18.02.2010 16:36

Program bardzo dobry. Moim zdaniem pod pewnymi względami znacznie lepszy niż Photoshop. Program posiada bardzo przyjemny interfejs dzięki czemu, nawet amator, który nigdy wcześniej nie widział programu do edycji grafiki innego niż paint, będzie w stanie zrobić tam coś naprawdę fajnego.
Program jest godny polecenia

  #74 22.01.2010 19:11

Polecam - mnogosc funkcji i bardziej przyjazny niz PS.
W sklepie internetowym Corela (tylko na stronach dla Stanów) jest Photoimpact X3 w promocyjnej cenie 19,99 +20%TAX. Przy platnosci karta zaplacilem 69 pln.

  #73 05.12.2009 19:38

ej pomużcie potrzebuje do programu ulead DVD MovieFactory 6 czekam na szybką odpowiedzi pomużcie

  #72 07.11.2009 10:24

to powinno być za darmo moim skromnym zdaniem wiem że nie każdy ma pieniądze tak jak ja i nie każdy ma komórkę więc proszę aby był ten program za darmo a jak go ściągnę to wtedy napiszę i go ocenię!!

  #71 10.09.2009 17:03

spolszczenia są do wcześniejszych wersji np do Ulead PhotoImpact 7. Sam z niego korzystałem i to w wersji pl :)

  #70 31.08.2009 22:44

Nie ma spolszczenia do uleada, o ile wiem nie było do żadnej wersji.

  #69 28.08.2009 08:55

Zdecydowanie bardziej przyjazny niż PS. Dodatkowo rozbudowany. Bardzo dobry program !

Komentarze do poprzednich wersji

  #68 04.04.2009 15:52

Proszę o pomoc mam ten program jest super, ale spolszczenie czy ktos ma???

reklama