r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ulead VideoStudio 11 Plus po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest już dostępna do pobrania wersja testowa programu do tworzenia i edycji filmów Ulead VideoStudio 11 Plus w polskiej wersji językowej. Lada moment pojawi się on także w sprzedaży.

Ulead VideoStudio 11 Plus jest kierowany głównie do domowych użytkowników ale może być także z powodzeniem wykorzystywany do półprofesjonalnej obróbki wideo. Dzięki prowadzącemu krok po kroku kreatorowi oraz pomocnym szablonom, proces tworzenia filmu przebiega bardzo gładko. Program pozwala szybko określić typowe parametry techniczne projektu: wymiary filmu, format (m.in. 16:9), jego jakość (liczbę klatek na sekundę i kompresję), próbkowanie dźwięku itp. Umożliwia wykorzystanie różnych efektów przejścia, filtrów, nałożenie napisów, dołączenie podkładu muzycznego oraz zrenderowanie gotowego filmu, który może zostać później nagrany na płytę DVD. Do programu dołączany jest bezpłatnie program do odtwarzania filmów DVD - WinDVD 8.

Do funkcji, które odróżniają VideoStudio 11 od konkurencyjnych programów, należy nowy optymalizator MPEG. Pomaga on użytkownikom wybrać najlepsze ustawienia renderingu wideo podczas łączenia klipów zapisanych w różnych formatach. Wideo można zgrywać z praktycznie dowolnego źródła: kamer DV (w tym HDV oraz AVCHD), kamer z dyskiem twardym, kamer USB, telefonów komórkowych, nagrywarek DVD, cyfrowych i analogowych tunerów telewizyjnych, magnetowidów oraz kamer internetowych. W wersji 11 znaleźć można nowy kreator kopiowania materiałów video z kamer DV do DVD. Program pozwala na tworzenie dźwięku w standardzie Dolby Digital 5.1, w wersji 11 także z przekształconej ścieżki stereo. Materiały wyjściowe można przygotowywać nie tylko w standardzie DVD ale także HD DVD oraz w formatach MPEG-4 i H.264 w celu wykorzystania na urządzeniach przenośnych.

Nowa wersja VideoStudio oferuje teraz kompletny zbiór funkcji do projektowania, umożliwiając tworzenie płyt DVD oraz HD-DVD przez wybieranie prostych poleceń z multimedialnego menu. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć rozbudowane menu z wykorzystaniem technologii SmartScene, która zapewni jego prawdziwą interaktywność. W "jedenastce" znajdziemy także przydatną funkcję automatycznego dostosowywania koloru i tonu, poprawiającą jakość filmu nakręconego w słabym świetle albo przy źle dobranym balansie bieli. Dodano też filtr usuwania artefaktów, który oczyszcza wideo z artefaktów kompresji często występujących w filmach pobranych z Internetu. Nowy filtr odśnieżanie redukuje śnieżenie w wideo pochodzącym ze źródeł analogowych, na przykład taśm magnetowidowych.

Ulead Video Studio 11 PL to pierwsza, polskojęzyczna wersja tego programu od momentu przejęcia firmy InterVideo (kontrolującej Ulead) przez Corel. Program w podstawowej wersji kosztować będzie około 135 zł brutto, opisywana wersja "Plus" (różniąca się od podstawowej głównie obsługą HD DVD) około 200 zł. Produkty w sprzedaży mają pojawić się 20 listopada, jednak należy spodziewać się ich dostępności już w przyszłym tygodniu.

Warto zwrócić uwagę na politykę producenta, który oferuje VideoStudio w polskiej wersji językowej aż o 30-40% taniej względem anglojęzycznych wersji. Przykład godny naśladowania!

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów