Ulga podatkowa dla Internautów

Strona główna Aktualności

O autorze

Rozliczenia z Fiskusem za 2005 rok możemy rozpoczynać warto więc pamiętać o fakturach za usługi dostępowe do Internetu.

Każdy ma prawo odliczyć od podstawy opodatkowania 760 zł w związku z wydatkami na podłączenie do Internetu. Należy pamiętać, że aby móc skorzystać z ulgi musimy dysponować fakturami Vat, na których widnieje pozycja zwiazana z usługami internetowymi (tzn. w przypadku gdy otrzymujemy fakturę od jednego operatora za telefon, kablówkę itp oraz Internet pozycja związana z dostępem do sieci musi być na dokumencie wyodrębniona).

W przypadku rozliczania się wspólnie z małżonkiem możliwe jest odliczenie kwoty dwukrotnie większej, tj. 1520 zł ale jedynie wówczas gdy faktury wystawiane były na oboje małżonków.

Ulga nadal obowiązuje więc gromadźmy faktury, jeśli rozliczamy się wspólnie z małżonkiem to warto wymagać od operatora faktur wystawianych na oboje małżonków.

Wszystkich podejmujących się trudnego zadania jakim jest rozliczenie z urzędami skarbowymi zachęcamy do pobierania programu wspomagającego rozlicznia podatkowe PITy 2005 dostępnego w dziale: PROGRAMY -> Akcesoria -> Rozliczenia podatkowe

© dobreprogramy
s