Ultimate++ 2018.1

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Ultimate++ to zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dedykowane osobom tworzącym aplikacje w języku C++. W odróżnieniu od innych narzędzi tego typu poza standardową biblioteką zawiera ono szereg dodatkowych komponentów, mających na celu zwiększenie produktywności programisty i usprawnienie m.in. takich zadań jak tworzenie graficznych interfejsów użytkownika oraz programowanie mechanizmów obsługi baz danych SQL.

Oprogramowanie wyposażone zostało w standardowy edytor kodu, oferujący takie funkcje jak kolorowanie składni, autouzupełnianie kodu, numerowanie linii itp. Nie mogło zabraknąć również eksploratora projektów, dającego łatwy dostęp do poszczególnych funkcji, klas i innych elementów w obrębie tworzonego programu, wbudowanego debbugera czy też obsługi skrótów klawiaturowych. Na uwagę zasługują wbudowane narzędzia do wizualnego projektowania GUI i tworzenia prostych grafik dla tworzonego projektu. Bardziej wymagających użytkowników ucieszy z pewnością duża ilość opcji konfiguracyjnych, pozwalających sprawnie zarządzać wieloma atrybutami pracy środowiska - m.in. kolorystyką edytora i kodu.

Platforma Ultimate++ potrafi współpracować z kompilatorami GCC, MinGW oraz Visual C++ 7.1 lub 8.0 i z powodzeniem wykorzystywana może być do tworzenia zarówno prostych aplikacji, jak również rozbudowanych i złożonych z dużej ilości plików źródłowych projektów. Z racji olbrzymiej funkcjonalności i niestety nie najprostszej konfiguracji narzędzie przeznaczone jest raczej dla doświadczonych odbiorów.

Uwaga!

  1. Na stronie producenta dostępna jest obszerna dokumentacja dotycząca obsługi samego środowiska i wbudowanych w nim narzędzi. Znaleźć tam można również m.in. przykłady kodu źródłowego dla różnych elementów interfejsu graficznego, w który wyposażona może być tworzona aplikacja.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 21.04.2018 10:37

@PabloSanto: Skąd? A stąd: https://www.ultimatepp.org/app$ide$About$en-us.html Czesi, Polacy cały świat
Warsztat pracy nie musi być za piękny, ma być efektywny a ten program taki, jest wystarczy porównać kody z innymi technologami https://www.ultimatepp.org/www$uppweb$comparison$en-us.html

PabloSanto   1 #3 14.12.2015 16:08

A jaki wspaniały interface. Aż się przypominają stare "dobre" czasy... Jakoś na mac'a nikt nie wypuszcza takich koszmarków. Skąd to się bierze?

darek719   42 #2 30.10.2015 20:49

dobry program dla tworzących aplikacje w języku C++

  #1 02.02.2014 11:41

Wspaniałe środowisko