IObit Advanced System Care Ultimate 10: jak zwykle jeszcze lepsza ochrona i optymalizacja

IObit Advanced System Care Ultimate 10: jak zwykle jeszcze lepsza ochrona i optymalizacja
Oskar Ziomek

22.12.2016 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IObit od dłuższego czasu specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania z dwóch kategorii: ochrony komputera przed zagrożeniami płynącymi z Sieci oraz optymalizacji jego pracy, celem zwiększenia odczuwalnej szybkości działania. Advanced System Care to aplikacja będąca połączeniem obydwu tych dziedzin. Niedawno otrzymała aktualizację do wersji 10 – przyjrzyjmy się zatem liście nowości, które zostały przy jej okazji wprowadzone.

W pierwszej kolejności producent skupił się na zwiększeniu skuteczności działania ochrony bezpieczeństwa, aktualizując bazę obsługiwanych wersji aplikacji. Wspierane edycje to teraz między innymi: Firefox 50.0, Chrome 55.0, Opera 41.0, Dropbox 14.4, Winzip 21.0, Foxit Reader 8.1 czy też Auslogics Disk Defrag 7.1. Advanced System Care dokładniej analizuje sposób wymiany informacji przez te programy, dostosowując do nich algorytmy ochrony prywatności w czasie rzeczywistym.

Kolejna nowość to optymalizacja funkcji FaceID – opcji rozpoznawania użytkownika komputera na podstawie jego twarzy. Dodano obsługę wielu kamer oraz zwiększono szczegółowość działania analizy obrazów, aby sczytywany obraz cechował się wyższą jakością i w efekcie był sprawniej rozpoznawany.

Program oferuje wiele narzędzi z dziedziny bezpieczeństwa i optymalizacji
Program oferuje wiele narzędzi z dziedziny bezpieczeństwa i optymalizacji

Dalsze zmiany dotyczą narzędzi związanych z optymalizacją komputera. Ulepszeniom poddano menadżer autostartu (efektem działania którego jest skrócenie czasu uruchamiania komputera) oraz funkcję Turbo Boost, która pozwoli teraz łatwiejszym i szybszym sposobem zoptymalizować działanie peceta. Rozszerzono również bazę blokowanych reklam podczas surfowania po Internecie, zwiększając przy tym bezpieczeństwo podczas przeglądania stron.

Na koniec modyfikacjom poddano interfejs: producent zmienił nieco układ menu, by łatwiej dotrzeć do interesujących opcji oraz zoptymalizował poszczególne tłumaczenia. W aplikacji nie powinniśmy już również napotkać żadnego z błędów, które zostały zgłoszone twórcom przez użytkowników poprzednich edycji.

Advanced System Care Ultimate w 30-dniowej wersji testowej dostępny jest już do pobrania z naszej bazy. Aplikacja występuje również w darmowej edycji, ale jej możliwości są znacznie okrojone, w związku z czym trudno polecić ją jako realną alternatywę, nawet do zastosowań domowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)