HitFilm 2 Ultimate teraz również na system OS X

HitFilm 2 Ultimate teraz również na system OS X

HitFilm 2 Ultimate teraz również na system OS X
Kuba Pawlak
07.11.2013 15:03, aktualizacja: 07.11.2013 15:29

Wielu początkujących filmowców zastanawia się czy istnieją jakieś godne polecenia alternatywy dla tak świetnego narzędzia jakim jest Adobe After Effects. Odpowiedź brzmi tak. Od dłuższego czasu brytyjska firma FXHOME Limited rozwija swój edytor HitFilm 2 Ultimate oferujący całkiem sporo profesjonalnych efektów, których nie powstydziłby się produkt firmy Adobe. Dzięki uzbieraniu odpowiednich funduszy w serwisie Kickstarter powstała również wersja dedykowana dla komputerów z logiem nadgryzionego jabłka.

Discover HitFilm 2 Ultimate

Do najważniejszych funkcji HitFilm Ultimate 2 należy z pewnością możliwość pracy na nieograniczonej liczbie ścieżek audio i wideo, opcja tworzenia animacji, mieszania kompozycji 2D i 3D czy w końcu dodawania efektów specjalnych. Do pracy z programem można wykorzystywać większość najpopularniejszych formatów wideo, audio czy grafik. HitFilm obsługuje m. in. takie formaty jak WMV, MP4, AVI, MOV czy MXF. W przypadku zaplecza FX twórcy oddali nam do dyspozycji ponad 180 efektów. Baza zawiera od tak podstawowych filtrów jak dodawanie przejść, efektów rozmycia, mozaiki po możliwość generowania deszczu, ognia, śniegu, eksplozji itp.

HitFilm Ultimate oferuje również zestaw profesjonalnych filtrów do edycji kolorów, które pozwolą na stworzenie odpowiedniego klimatu dla wybranych ujęć. Ponadto autorzy przygotowali blisko 30 gotowych efektów kolorystycznych (HDR, lata 70, Matrix itp.), które można przeciągnąć bezpośrednio na dany klip. Mogą być one zarówno efektem końcowym jak i punktem wyjściowym do dalszej edycji.

3D compositing in HitFilm 2 Ultimate

Edycja kompozycji 3D zaimplementowana w HitFilm Ultimate przypomina w dużym stopniu rozwiązania wprowadzone chociażby w narzędziu Adobe After Effects. Wirtualna kamera 3D pracuje realistycznie, a ostrości głębi generowana jest na podstawie odległości warstw od obiektywu. HitFilm oferuje również możliwość tworzenia cieni 3D, generowania cząsteczek, aktywowania efektu Motion blur dla warstw 2D i 3D, tworzenia masek i realistycznych świateł, importowania danych z aplikacji 3D camera tracking i znacznie więcej.

HitFilm 2 Ultimate przeznaczony dla systemu Mac oferuje dokładnie te same funkcje, które znajdziemy w edycji na platformę PC. Pełną wersję aplikacji można kupić już za około 1 230 zł, a licencja pozwala aktywować edytor HitFilm 2 Ultimate na trzech komputerach bez względu na platformę systemową. Aktualizacja poza natywną wersją dla systemu Mac wprowadza również dwa nowe efekty, z których skorzystać możemy w edycji dla Windows. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do testowania programu i wyrażania swoich opinii w komentarzach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)