Undertale

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Undertale to gra RPG, która została wydana w 2015 roku, ale ze względu na specyficzną oprawę graficzną przywołuje na myśl klasycznych przedstawicieli wspomnianego gatunku.

Podczas rozgrywki wcielamy się w człowieka, który znalazł się w podziemnym świecie zamieszkiwanym przez potwory. Zadaniem protagonisty jest oczywiście ucieczka z tego miejsca, ale nie będzie to misja łatwa do zrealizowania. Zwłaszcza, że walka w Undertale nie jest konieczna, bo gra oferuje unikatowe mechaniki pozwalające na negocjacje z przeciwnikami.

Undertale to nie tylko konfrontacje z wrogami (nie starcia, bo przecież można ich uniknąć), ale także eksploracja lokacji oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. W toku rozgrywki musimy ponadto dokonywać wyborów, które wpłyną na przebieg opowieści, doprowadzając do jednego z wielu zakończeń. Jako że mamy do czynienia z nieliniową grą, warto przejść ją wielokrotnie, by poznać wszystkie wątki opowieści.

Mimo dość poważnej tematyki, Undertale nie stroni od humoru. Dodatkowo zabawę uprzyjemnia fakt, że w trakcie kampanii autor gry bezpośrednio zwraca się do gracza. Skoro już o producencie mowa, to należy zaznaczyć, że jest nim niezależny twórca, Toby Fox, który nie stworzył wcześniej żadnej innej produkcji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!