r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Unia Europejska ureguluje prawa internautów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Parlament Europejski i Rada Ministrów Telekomunikacji porozumiały się co do kształtu nowego pakietu prawa telekomunikacyjnego, który w sposób kompleksowy reguluje takie kwestie jak choćby prawa Internautów czy wolność Internetu.

Nowe przepisy wejdą w życie w maju 2011 roku i staną się częścią systemu prawnego państw członkowskich Unii Europejskiej. Wśród wielu nowości pojawi się zapis o "Wolności Internetu", który w swym znaczeniu pokrewny będzie do zapisów Karty Praw Podstawowych. W myśl nowych regulacji wszelkie działania państw Wspólnoty zmierzające do ograniczenia dostępu do Sieci muszą być prowadzone z uwzględnieniem praw zapisanych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i ogólnych zasadach prawa wspólnotowego.

Ponadto zatwierdzony przez Parlament i Radę pakiet przepisów daje obywatelom UE prawo do zmiany operatora telefonu stacjonarnego lub komórkowego w ciągu jednego dnia roboczego, pozwala krajowym regulatorom rynku narzucać na dostawców Internetu minimalne parametry jakie musi spełniać łącze szerokopasmowe i gwarantuje klientom firm telekomunikacyjnych lepszą ochronę danych osobowych.

r   e   k   l   a   m   a

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego mają nadzieję, że nowe przepisy okażą się korzystne dla klientów i pozwolą uniknąć bezprawnego pozbawiania obywateli UE dostępu do sieci.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.