Universal USB Installer 2.0.0.0

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Universal USB Installer (UUI) to darmowa aplikacja przeznaczona do tworzenia bootowalnych wersji instalacyjnych systemu Linux i Windows, które można uruchomić bezpośrednio z pendrive'a lub zewnętrznego dysku USB.

Poza obsługą takich systemów jak Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 program współpracuje z najpopularniejszymi dystrybucjami Linuksa dostępnymi na rynku. Wśród nich znajdziemy najnowsze i starsze wersje systemu Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Edubuntu, Ubuntu Studio, Ubuntu Server, Blackbuntu, Linux Mint, Debian Live/Netinst, Backtrack, Fedora, OpenSUSE Live, Puppy Linux, DouDouLinux, Qimo 4 Kids, Sugar on a Stick, Gentoo, Mandriva One 2011 i znacznie więcej. Oprócz systemów z rodziny pingwina UUI oferuje wsparcie dla obrazów programów antywirusowych w tym AOSS (Malware Scanner), AVG Rescue CD, Avira Antivir Rescue Disk, Bitdefender Rescue CD, Comodo Rescue Disk, DrWeb LiveCD, F-Secure Rescue CD, G DATA Antivirus, Kaspersky Rescue Disk, Panda Safe CD, Trinity Rescue Kit.

Stworzone przy użyciu Universal USB Installer dyski z Linuksem mają jedną znaczącą przewagę nad często spotykanymi nośnikami CD\DVD z systemem w wersji Live, które uruchomić można bezpośrednio z płyty umieszczonej w napędzie. Mowa tutaj o możliwości tworzenia nowych plików, instalacji dodatkowego oprogramowania itp., która nie jest dostępna w przypadku środowiska uruchomionego z płyty. Napędy USB z systemem Linux wykorzystywane mogą być także do instalacji tego środowiska na netbookach w większości pozbawionych napędów CD/DVD.

By przygotować bootowalną wersję obrazów ISO wystarczy wykonać trzy proste kroki. Wskazać nazwę systemu, który chcemy zapisać na zewnętrznym urządzeniu USB. Następnie wybieramy pobrany wcześniej obraz ISO i wybieramy na jaki nośnik ma zostać zainstalowany system. Po zakończeniu operacji możemy uruchomić system lub instalator systemu bezpośrednio z pendrive'a lub zewnętrznego dysku USB.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygodny, prosty, bezproblemowy, obsługa wielu rodzajów LiveCD
nie stwierdzono
ocena użytkownika
03.02.2015 23:50 • Recenzja do wersji 1.9.5.9

Bardzo wygodny program, dzięki któremu utworzysz bootowalnego pendrive'a z obrazu ISO. Ma prosty w obsłudze interfejs w formie kreatora, do wyboru wspieranych obrazów jest wiele dystrybucji Linuksa ( w programie są również dostępne linki, do tychże), różnych LiveCD narzędziowych, można również utworzyć pendrive'a z instalatorem Windows (XP-8). Nie ma za bardzo więcej czego opisywać, robi to co należy (i w mojej opini, jest wygodniejszy niż Unetbootin).
Jeżeli ktoś chce utworzyć pendrive'a z więcej niż jednym obrazem, może wykorzystać program YUMI tego samego producenta