reklama

Upgrade tylko przy istniejącym systemie

Strona główna Aktualności

O autorze

Instalacja Windows Vista w wersji Upgrade będzie możliwa tylko na tych komputerach, na których jest zainstalowany system Windows 2000 lub XP.

Dotychczas można było bez przeszkód zainstalować wersję Upgrade systemu Windows na komputerze, który nie posiadał poprzedniej wersji Okienek. Wystarczyło, że użytkownik włożył do napędu oryginalną płytkę instalacyjną. Po jej zweryfikowaniu instalator rozpoczynał pracę. Microsoft postanowił to jednak zmienić. Instalacja systemu Windows Vista Home Basic, Premium oraz Starter Edition przy użyciu klucza z wersji Upgrade nie powiedzie się, jeśli instalator nie znajdzie na dysku systemu Windows 2000 lub Windows XP.

Chociaż powody tej decyzji nie są jeszcze znane, oczywiste jest, że nowa sytuacja nie ucieszy użytkowników. Możliwość zainstalowania systemu na czystej partycji jest bardzo ważna w przypadku poważniejszych problemów z systemem czy też infekcji wirusem. W artykule KB930985 Microsoft z rozbrajającą szczerością podaje dwa rozwiązania. Pierwsze to instalacja Windows 2000 lub XP a potem aktualizacja do Visty. Drugie to zakupienie takiego klucza, który umożliwi instalację na pustym dysku. Nadal pozostaje jednak opcja instalacji Visty w innym katalogu niż znajduje się obecny system.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało