Netflix pozwoli korzystać z VPN-ów, ale tylko amerykańskim żołnierzom

Netflix pozwoli korzystać z VPN‑ów, ale tylko amerykańskim żołnierzom

Netflix pozwoli korzystać z VPN-ów, ale tylko amerykańskim żołnierzom
27.01.2016 11:36

W ostatnim czasie sporo kontrowersji wśród użytkowników Netfliksa, zwłaszcza tam, gdzie usługa stała się dostępna w ostatnim czasie, wywołała blokada serwerów proxy i połączeń VPN. Także komentarze Czytelników dobrychprogramów jasno dawały do zrozumienia, że takie decyzje, w połączeniu z istotnymi różnicami w dostępności materiałów i brakiem różnic w cenach, nie są powodem ich zadowolenia. Okazuje się jednak, że istnieje spora grupa użytkowników, dla której Netflix zrobił wyjątek.

Niedługo po wprowadzeniu blokad, które nakładane są za pomocą algorytmu ewolucyjnego, jasne stało się, że Netflix działa skutecznie. Użytkownicy mimo wykorzystywania serwerów proxy i połączeń VPN, otrzymywali informację o braku dostępności żądanego materiału i mogli oglądać tylko te filmy i seriale, które dostępne są w ramach porozumień licencyjnych w ich kraju. To natomiast szybko wywołało reakcję dostawców usług, które umożliwiają „oszukiwanie”. Zdeklarowali oni doskonalenie swoich produktów i chęć współpracy ze społecznością w celu omijania blokad Netfliksa.

Obraz

Netflix postanowił jednak uczynić pewien wyjątek dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w różnych częściach świata. Jak stwierdziła Anne Squeo, będą oni wyjęci spod regulaminu Netfliksa stanowiąc jedyną uprzywilejowaną grupę. Bedą dla niej dostępne wszystkie materiały, które mogą oglądać ich rodziny w Stanach Zjednoczonych. Jak widać, istnieją przypadki, w których na zobowiązania licencyjne można przymknąć oko.

Oczywiście Netflix nie omieszkał odpowiednio uzasadnić swojej decyzji. Squeo jest zdania, że nadrzędną wartością jest możliwość zapewnienia amerykańskim odpowiednich morale. A to za sprawą dostepu do popularnych w Stanach filmów i seriali. Serwis The Next Web uzyskał nawet komentarz żołnierza stacjonującego w amerykańskiej bazie w Japonii, który nie zawahał się powiedzieć: Dla mnie Netflix jest sposobem na bycie w domu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)