reklama

Używasz Windows Phone? Może zegarek do tego?

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Nie ma co się oszukiwać. Użytkownicy Windows Phone mogą z zazdrością spoglądać na kolegów z zegarkami i opaskami działającymi na systemie Android czy iOS. Oferta inteligentnych zegarków skierowana jest głównie na smartfony działające pod kontrolą tych dwóch najpopularniejszych systemów. Najbliższa przyszłość może jednakże przynieść nowe urządzenia, które będą kompatybilne z mobilnymi okienkami.

Na początku warto wspomnieć o HOT Watch, zegarku który będzie miał premierę już w tym miesiącu. Firma tworząca ten gadżet ogłosiła, iż nawiązała współpracę z Microsoftem. Celem tego porozumienia ma być stworzenie urządzenia, które będzie kompatybilne również z mobilnymi okienkami i będzie w pełni wykorzystywać możliwości Windows Phone. HOT Watch zaoferuje odbieranie połączeń i wiadomości, powiadomienia z zewnętrznych aplikacji (WhatsApp, Viber itp.) czy użycie go jako zestawu głośnomówiącego. Aplikacja na Windows Phone pojawić ma się pod koniec czerwca.

Kolejnym urządzeniem jest zegarek Wellograph. Został on zaprojektowany jako gadżet klasy premium. Prócz podobnych elementów jak w modelu HOT Watch, omawiany sprzęt posiadać ma bardzo czuły pulsometr. Planowana data premiery to koniec bieżącego miesiąca.

AGENT to smartwatch, ufundowany przez społeczność na Kickstarterze. Prócz standardowych funkcji dla tego typu urządzeń, jak odbieranie połączeń i powiadomienia o zdarzeniach na smartfonie, posiada on bardzo ciekawy element. Będzie można samemu tworzyć aplikacje na AGENTa przy pomocy biblioteki stworzonej w .NET. Fundusze na zegarek zostały zebrane w zeszłym roku. Dokładna data premiery nie została podana.

Jeśli ktoś nie może się doczekać którejś z premier zegarka kompatybilnego z Windows Phone, to warto zainteresować się urządzeniem Pebble. Pomimo oficjalnego braku wsparcia mobilnych okienek, w markecie Windows Phone odnajdziemy wiele aplikacji, które współpracują z tym urządzeniem. Możemy w ten sposób kontrolować muzykę na telefonie, wiadomości sieciowe lub zarządzać kalendarzem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama