Smart-zegarek Asusa czasem pracy zawstydzi konkurencję

Smart-zegarek Asusa czasem pracy zawstydzi konkurencję

Smart-zegarek Asusa czasem pracy zawstydzi konkurencję
14.04.2015 11:39

Nie musimy czekać na rewolucję w akumulatorach. Nowy smartwatch ASUS VivoWatch ma pracować na jednym ładowaniu 10 dni i mówimy tutaj o normalnym użytkowaniu. Nie jest to wynik pozwalający na konkurowanie z tradycyjnymi zegarkami, ale na tle innych smartwatchy VivoWatch wyróżnia się naprawdę pozytywnie.

Wczoraj pisaliśmy o akumulatorach od Google, które mają przynieść przede wszystkim większą pojemność przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Jeśli ta technologia wyjdzie poza laboratorium, to nowe smartfony oraz urządzenia wearables będą w stanie pracować na jednym ładowaniu odczuwalnie dłużej. Mimo iż rezultaty prac są zadowalające, to nie wiadomo kiedy i czy w ogóle akumulatory od Google zawitają do mobilnego sprzętu. Jednak w przypadku nie wszystkich urządzeń musimy męczyć się z bardzo krótkim czasem pracy, czego przykładem może być nadchodzący smartwatch od Asusa.

Obraz

Największą zaletą smart-zegarka ASUS VivoWatch ma być czas pracy wynoszący 10 dni. Posiadacze tradycyjnych zegarków w tym momencie z pewnością wybuchną śmiechem, ale niestety 10 dni dla smartwatcha to prawdziwy maraton. Znaczna większość dostępnych modeli jest w stanie pracować 2-3 dni lub nawet krócej. W celu osiągnięcia dłuższego czasu pracy ASUS wyposażył VivoWatcha w czarno-biały wyświetlacz, a także zrezygnowano z Android Wear na rzecz lżejszego, opracowanego przez Tajwańczyków systemu operacyjnego. Smart-zegarek otrzymał certyfikat IP67, a więc jest pyłoszczelny i odporny na krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.

Nie podano jeszcze dokładnych informacji, ale prawdopodobnie VivoWatch przeznaczony będzie przede wszystkim dla osób aktywnych. Wiemy, że na pewno pojawi się czujnik tętna i funkcja śledzenia snu. Powinniśmy spodziewać się również krokomierza, a także opcji związanych z pomiarem naszej aktywności fizycznej.

Jeśli firma ASUS chce odnieść większy sukces, to VivoWatch musi być kompatybilny z większością urządzeń działających pod kontrolą Androida i iOS. Dodatkowo zegarek powinien bez problemu współpracować z najpopularniejszymi aplikacjami do mierzenia aktywności fizycznej. Nie należy zapomnieć o atrakcyjnej cenie i dostępności na większości rynków.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)