r   e   k   l   a   m   a
reklama

VMware ESXi 3.5 z Update 2 przestał działać

Strona główna Aktualności

O autorze

Pracowity poranek dla administratorów VMware ESXi 3.5 z Update 2 (build 103908), infrastruktury do produkcyjnej wirtualizacji w środowiskach serwerowych - ze względu na błąd w implementacji zasad licencjonowania począwszy od dzisiaj wyłączone maszyny wirtualne nie chcą się uruchamiać, nie działa także funkcjonalność VMotion.

VMware potwierdził już problem i fakt, że skala błędu jest dość bezprecedensowa - szczególnie biorąc pod uwagę okres wakacyjny, w czasie którego nie wszyscy administratorzy są z reguły dostępni. Z infrastrukturalnych rozwiązań VMware korzysta ponad 200 tys. dużych klientów (cała lista największych firm z listy Fortune 100 i zdecydowana większość z listy Fortune 500, jak chwali się producent). Ciężko powiedzieć, ile z nich zdążyło już wdrożyć najnowszą aktualizację ESXi której problem dotyczy, liczba ta jednak prawdopodobnie idzie w tysiące przedsiębiorstw. Być może z tego właśnie powodu, lub też ze względu na dużą falę zainteresowania, przestała działać internetowa baza wiedzy i wsparcia technicznego VMware.

Producent wycofał możliwość pobrania wadliwej aktualizacji i zapewnia, że odpowiednie aktualizacje pojawią się w ciągu 36 godzin - co dla wielu klientów jest terminem zdecydowanie nieakceptowalnym. Póki co jedynym obejściem problemu jest wyłączenie klienta NTP i cofnięcie daty na 10 sierpnia, co w środowiskach produkcyjnych także nie jest rozwiązaniem. Cała sytuacja mocno podważa reputację firmy VMware, która - szczególnie po wejściu na rynek wirtualizacji Microsoftu z Hyper-V - znalazła się prawdopodobnie w historycznym dla siebie momencie.


Aktualizacja, 13.08.2008, 15:52

VMware właśnie udostępnił zestaw poprawek, rozwiązujący wczorajsze problemy z uruchamianiem maszyn wirtualnych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial