r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VNC Viewer 3.3.1.029981

Strona główna Android Narzędzia Zdalne pulpity i łączenie urządzeń

VNC Viewer pozwala na zdalny dostęp do Windowsa, macOS-a lub Linuksa. Na ekranie smartfonu pokazany zostanie pulpit i kursor, którym można sterować palcami.

Połączenie jest nawiązywane za pośrednictwem konta RealVNC. Można też wprowadzić dane połączenia (adres IP) ręcznie, jeśli na komputerze pracuje nie VNC Connect tego producenta, ale inny kompatybilny program. W tym przypadku jednak trzeba zadbać o to, by połączenie nie było blokowane przez routery czy zapory. Przy połączeniu za pośrednictwem konta nie ma takich problemów.

VNC zabezpiecza dostęp do komputerów hasłem (domyślnie tym samym, którego używamy przy logowaniu na swoje konto w systemie). Połączenie jest szyfrowane end-to-end.

Podczas sesji ekran dotykowy zachowuje się jak gładzik, co daje precyzyjną kontrolę nad wirtualnym pulpitem bez zasłaniania sobie palcem elementów interfejsu. By korzystać z różnych przycisków i gestów, trzeba przeczytać instrukcję w aplikacji. Można też skorzystać z klawiatury i myszy Bluetooth.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wygodny desktopowy system operacyjny na Androidzie dzięki VNC Viewer

18
24.07.2017  •  Maciej Olanicki

Mimo że wielu próbowało już zatrzeć granicę między mobilnymi i desktopowymi systemami operacyjnymi, dotychczas efekty są umiarkowanie udane. Wciąż mobilne systemy i same interfejsy mają swoje liczne ograniczenia. Zaskakująco dobre rezultaty można jednak uzyskać bez obciążania urządzenia mobilnego, dzięki zdalnemu dostępowi. Świetnie przysłuży się temu Raspberry Pi z zainstalowanym Raspbianem, smartfon lub tablet z Androidem oraz VNC. Oczywiście zdalny dostęp można uzyskać do jakiegokolwiek innego urządzenia z systemem, który obsługuje interfejs VNC. Co więcej, skonfigurowanie serwera i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.