reklama

Valve udostępnia Destinations – narzędzie do tworzenia... wirtualnych światów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Na większą dostępność i przystępność urządzeń VR, przede wszystkim gogli, czeka na całym świecie zapewnie mniej więcej tyle osób, ile spogląda na całą koncepcję wirtualnej rzeczywistości z niechęcią. Valve właśnie udostępnił narzędzie, które zachwyci tych pierwszych, a drugim da kolejny krytyczny argument.

Na Steamie pojawił się w ramach wczesnego dostępu zestaw narzędzi Destinations Workshop Tools. Jest to oprogramowanie, które ma służyć projektowaniu światów w panoramie sferycznej. Nie są na razie znane szczegóły, gdyż dostęp nie został jeszcze uruchomiony (ma się to stać jeszcze dziś), wiemy natomiast, że całość będzie działała w oparciu o silnik Source 2.

W opisie na karcie Steam możemy przeczytać, że wydanie beta, które trafi lada moment na Steama, będzie posiadało kilka próbnych światów, które będą mogły być dowolnie edytowane przez użytkowników Docelowo Destinations ma pozwolić nie tylko na realizowanie w VR własnych fantazji, ale także mieć wartość edukacyjną, dzięki odtwarzaniu rzeczywistych miejsc.

Trzeba przyznać, że Destinations Workshop Tools zapowiada się smakowicie – warto zwrócić uwagę, że w światach widocznych na załączonych zrzutach zastosowano technikę fotogrametrii w teksturowaniu. Doskonałe rezultaty w postaci fotorealistycznej oprawy graficznej zawdzięcza fotogrametrii między innymi przepiękne The Vanishing of Ethan Carter.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama