Vectorian Giotto 3.0

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja animacji
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Vectorian Giotto to bardzo dobre, proste w obsłudze, a zarazem w pełni darmowe narzędzie do tworzenia animacji w technologii Flash. Oferuje ono bogatą paletę funkcji i narzędzi, które pozwalają projektować efektowne animacje czy ruchome banery na strony WWW bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy lub umiejętności.

Program stworzony został z olbrzymim naciskiem na prostotę obsługi i kierowany jest w głównej mierze do początkujących i niedoświadczonych użytkowników, którzy chcieliby przy niewielkim wysiłku projektować animowane elementy np. na swoje strony internetowe. Jego interfejs bazuje na Adobe Flash, jednak został maksymalnie uproszczony i wyposażony w autorskie rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesu tworzenia projektów.

Vectorian Giotto dysponuje kompletnym zestawem narzędzi, pozwalającym tworzyć efektowne animacje w formacie SWF. Znajdziemy wśród nich funkcje rysowania wszelakiego rodzaju kształtów, zaznaczania, wypełniania kolorami, rozbudowaną paletę barw, mechanizm warstw i bibliotek, dających możliwość wygodnego organizowania stworzonych obiektów.

Ponadto program potrafi przeprowadzać transformacje wektorowe i posiada pełne wsparcie dla języka ActionScript2, oferując przy tym zestaw ponad 50 gotowych efektów animacji. Nie zabrakło również różnego rodzaju filtrów graficznych (rozmycie, poświata, cienie itp.) oraz trybu mieszania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 13.07.2018 09:52

A czy da się dodać dźwięk?

  #3 28.10.2014 00:18

Niestety nie wiem jak u innych ale u mnie ( Windows 7 hp) Nie zapisuje projektów oraz bardzo często go wywala przez co praca jest nie możliwa.

  #2 01.09.2014 23:04

@gadi: Brak polskich czcionek, często się wiesza, niby zapisuje, a nie zapisuje projektu, po ustawieniu rozdzielczości projektu i wyeksportowaniu rozdzielczość jest inna niż narzucona. Ogólnie programik fajny, sporo ciekawych gotowych efektów. Jednak czasami robi co chce. ;)

gadi   1 #1 22.09.2013 19:29

Dziękuję autorom i bardzo się cieszę, że powstał darmowy program pozwalający na tworzenie różnorodnych animacji flash! Podoba mi się sposób generowania transformacji, ruchu, morfingu. Na pewno brakuje jeszcze wielu, na prawdę przydatnych, a nawet niezbędnych funkcji (a może ich jeszcze po nie odkryłam?). Na przykład nie mogę znaleźć sposobu wypełniania zamkniętych kształtów namalowanych ołówkiem.