VideoLAN Movie Creator VideoLAN Movie Creator 0.2.0 Beta

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

VideoLAN Movie Creator (w skrócie VLMC) to open source'owy edytor do nieliniowej edycji i montażu materiałów wideo, stworzony przez autorów popularnego odtwarzacza multimediów VLC media player.

Program z powodzeniem wykorzystywany może być do tworzenia amatorskich materiałów wideo np. na potrzeby ich publikacji w Internecie. Pracę z nim rozpoczynamy od kreatora, w którym definiujemy podstawowe parametry projektu takie jak jego nazwa czy rozmiar i jakość audio/wideo. Kolejny krok to import multimediów i ich umieszczenie na osi czasu. VideoLAN Movie Creator oferuje obsługę dowolnej ilości wejściowych klipów wideo, pozwalając na ich ciekawe przeplatanie przy użyciu dostępnych efektów. Te ostatnie posłużyć także mogą do poprawy jakości wczytanych filmików (rozjaśnianie, zwiększanie kontrastu itp.). Nie zabrakło również opcji definiowania własnej ścieżki dźwiękowej dla tworzonych projektów.

Aplikacja znajduje się obecnie w fazie rozwoju, dlatego też niektóre z oferowanych funkcji mogą działać niestabilnie. Mimo wszystko VideoLAN Movie Creator z powodzeniem posłużyć może do tworzenia w domowym zaciszu prostych materiałów wideo. Obsługa programu z pewnością nie przysporzy żadnych problemów nawet początkującym użytkownikom. Jego atutem jest przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny dostępny w polskiej wersji językowej, a także wsparcie dla wszystkich powszechnie spotykanych formatów audio/wideo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!