VirtualWiFi w Microsoft Research

Strona główna Aktualności

O autorze

Inżynierowie Microsoft Research - oddziału korporacji zajmującego się opracowywaniem nowych rozwiązań, upublicznili informacje o swoim nowym, niezwykle interesującym prototypie - VirtualWiFi.

Dzięki tej technologii możliwe stanie się podłączenie do dwóch lub nawet więcej sieci bezprzewodowych - oczywiście przy użyciu tylko jednej fizycznej karty sieciowej! Stwarza to szereg nowych możliwości wykorzystania sieci bezprzewodowych, np. równoczesne korzystanie z internetowego hotspota i granie w gry multiplayer z drugim komputerem ad hoc, dostarczenie Internetu do wszystkich komputerów ad hoc przy użyciu tylko jednego węzła czy wreszcie rozszerzenie zasięgu access pointa.

Microsoft Research udostępnia aplikację VirtualWiFi do pobrania w celach testowych, dostępny jest również kod źródłowy. Program po zainstalowaniu zgodnie ze wskazówkami na stronie projektu emuluje w systemie wirtualne karty bezprzewodowe. Zainteresowanych zapraszamy do pobierania i eksperymentowania - oczywiście nie w sieciach i na komputerach produkcyjnych.

© dobreprogramy
s