r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VirtualWiFi w Microsoft Research

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Inżynierowie Microsoft Research - oddziału korporacji zajmującego się opracowywaniem nowych rozwiązań, upublicznili informacje o swoim nowym, niezwykle interesującym prototypie - VirtualWiFi.

Dzięki tej technologii możliwe stanie się podłączenie do dwóch lub nawet więcej sieci bezprzewodowych - oczywiście przy użyciu tylko jednej fizycznej karty sieciowej! Stwarza to szereg nowych możliwości wykorzystania sieci bezprzewodowych, np. równoczesne korzystanie z internetowego hotspota i granie w gry multiplayer z drugim komputerem ad hoc, dostarczenie Internetu do wszystkich komputerów ad hoc przy użyciu tylko jednego węzła czy wreszcie rozszerzenie zasięgu access pointa.

Microsoft Research udostępnia aplikację VirtualWiFi do pobrania w celach testowych, dostępny jest również kod źródłowy. Program po zainstalowaniu zgodnie ze wskazówkami na stronie projektu emuluje w systemie wirtualne karty bezprzewodowe. Zainteresowanych zapraszamy do pobierania i eksperymentowania - oczywiście nie w sieciach i na komputerach produkcyjnych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.