r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vista z domyślnie ograniczonym firewallem

Strona główna Aktualności

Zapora sieciowa w nadchodzącym systemie Windows Vista będzie miała domyślnie ograniczoną funkcjonalność. Decyzja spowodowana jest wpływem próśb klientów korporacyjnych. Po instalacji, firewall będzie ograniczał tylko ruch przychodzący, ochronę połączeń wychodzących trzeba będzie konfigurować samodzielnie.

Microsoft wyjaśnia, że do pełnego ustawienia firewalla potrzebna jest spora wiedza techniczna i jest to raczej zadanie dla administratora, nie zwykłego użytkownika. Poza tym, specjaliści twierdzą, że głównym zadaniem zapory jest obrona przed atakami z zewnątrz. W większości dużych firm zarządzanie firewallami jest realizowanie centralnie, więc wygodniejsze dla nich jest właśnie takie domyślne zachowanie.

Firma przypomina, że firewall będzie tylko jednym ze składników całej nowej warstwy zabezpieczeń w Viście. Prócz niego, ochroną użytkownika zajmować się będą także User Account Control, służący do zarządzania uprawnieniami użytkowników i Windows Defender, do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) i reklamowym (adware).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.