Samochody Seata z cyfrowym kokpitem. Rozwiązanie z Audi trafia do tańszych marek

Samochody Seata z cyfrowym kokpitem. Rozwiązanie z Audi trafia do tańszych marek

Cyfrowy kokpit w Volkswagenie Arteon.
Cyfrowy kokpit w Volkswagenie Arteon.
31.07.2018 15:01

W nowych modelach Audi i Volkswagena oferowany jest opcjonalny cyfrowy kokpit. Zastępuje on analogowe wskaźniki, oferując spore możliwości personalizacji wyświetlanych treści. Teraz ekran za kierownicą trafi do kolejnych samochodów koncernu VAG. Rozwiązanie pojawi się w nowych modelach marki SEAT.

Wirtualny kokpit, czyli wyświetlacz zastępujący tradycyjne zegary, niekoniecznie jest równie atrakcyjny jak dobrze zaprojektowane analogowe wskaźniki. Ma jednak ważną przewagę. Jak pokazują nowsze modele Audi czy Volkswagena, cyfrowy kokpit jest bardziej praktyczny i zapewnia wygodny dostęp do m.in. nawigacji czy informacji o pojeździe.

źródło: carscoops.com
źródło: carscoops.com

Po najnowszych modelach Leona i Ateca, cyfrowy kokpit pojawi się także w Seacie Arona. Ekran umieszczony za kierownicą będzie miał 10,25 cali. Może on pokazywać wirtualne zegary prędkości i obrotów, średnie spalanie, przejechany dystans, a także dużą nawigację, ekran telefonu czy odtwarzane piosenki ze Spotify.

carscoops.com
carscoops.com

Treści na wyświetlaczu będzie można personalizować. Dotyczy to wyboru aktualnie wyświetlanej sekcji i danych na poszczególnych ekranach. Nawigacja na wirtualnym kokpicie otrzyma kolorowe mapy i informacje o punktach POI.

Nie zniknie główny ekran systemu multimedialnego. Oba ekrany mogą współdzielić wyświetlane treści, a także zapewnić dostęp do dwóch różnych sekcji. Przykładowo wirtualny kokpit może posłużyć do pokazywania nawigacji, natomiast główny ekran przedstawi listę piosenek zapisanych na smartfonie. Cyfrowym kokpitem sterujemy z wykorzystaniem przycisków umieszczonych na kierownicy. Natomiast główny ekran nastawiony jest na obsługę dotykową.

Drugi ekran pojawi się niebawem także w samochodach Skody. Warto zauważyć, że w przypadku Audi koncern poszedł o krok dalej. W nowym A8, A7 i w niedawno zaprezentowanym A6, dostępne są aż trzy ekrany – wirtualny kokpit, główny ekran systemu multimedialnego i dotykowy panel sterowania klimatyzacją.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)