WakeMeOnLan WakeMeOnLan 1.86

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WakeMeOnLan jest nieskomplikowanym i przenośnym narzędziem do zdalnego włączania/wyłączania komputerów w sieci lokalnej.

Program ten działa w oparciu o listy komputerów, które tworzone są podczas skanowania sieci. W momencie kiedy dany komputer jest załączony jego adres MAC zapisuje się na wspomnianej liście. W późniejszym czasie wykorzystywana jest ona do wysyłania pod zebrane adresy pakietu WOL (Wake-on-LAN), umożliwiające poprzez pojedyncze kliknięcie myszką wyłączenie lub załączenie stacji roboczych np. znajdujących się w stanie gotowości.

Aby narzędzie WakeMeOnLan mogło działać w obrębie sieci lokalnej (wspierane są jedynie połączenia przewodowe) wymagana jest odpowiednia konfiguracja komputera zarządzającego oraz zdalnych stacji roboczych. O ile na pierwszym z wymienionych wystarczy jedynie uruchomić program, tak komputery zdalne muszą być odpowiednio przygotowane poprzez aktywację funkcji Wake-on-LAN w systemie operacyjnym oraz w niektórych przypadkach również w BIOS-ie.

Zaletą WakeMeOnLan jest brak konieczności instalacji narzędzia w systemie. Dostarczane jest ono w formie przenośnej (portable) i opcjonalnie obsługiwane może być z poziomu wiersza poleceń poprzez podanie nazwy, adresu IP lub MAC zdalnego komputera.

Uwaga!

  • Spolszczenie dla WakeMeOnLan dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!