Warsztaty Film-Foto-Audio 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 9-10 września, w Sosnowcu, odbędzie się kolejna edycja bezpłatnych Warsztatów Film-Foto-Audio. Będzie to jedna z nielicznych imprez poświęconych najnowszym technologiom i produktom związanym z tworzeniem i edycją wideo, grafiki i fotografii oraz dźwięku. Program spotkania został tak skonstruowany aby coś dla siebie znaleźli nie tylko profesjonaliści ale użytkownicy domowi.

Pierwszego dnia, który w całości poświęcony jest zagadnieniom wideo i audio, z jednej strony zaprezentowany zostanie profesjonalny system edycyjny Sony Vegas Pro 8 umożliwiający montaż HD oraz authoring Blu-ray, czy nowy Avid Media Composer 3.0 i Avid Liquid 7.2, nie zabraknie jednak także niedrogiego oprogramowania Sony Creative Software z rodziny Vegas Studio, a także najnowszej odsłony popularnego Pinnacle Studio. Warsztaty to również produkty sprzętowe ściśle powiązane z tą dziedziną. Zaprezentowane zostaną m.in. kamery XDCAM EX - kamery należące do legendarnej linii CineAlta 24P, kamera HVR-HD1000E, a także pozostały sprzęt profesjonalny - magnetowidy oraz kamery HVR-Z7E i naramienna HVR-S270E. Zaprezentowane zostanie ponadto oprogramowanie do edycji dźwięku Sony Creative Software - ACID oraz Sound Forge.

Drugi dzień Warsztatów poświęcony będzie zagadnieniom związanym z grafiką i fotografią. Analogicznie jak w ścieżce wideo/audio zaplanowano pokazy nie tylko dla profesjonalistów. Salon Sony Centre odkryje tajniki sztuki fotografii, nauczy jak robić zdjęcia na długo jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Nie zabraknie naturalnie wystawy sprzętu m.in. cyfrowych lustrzanek Sony Alfa, a także tabletów Wacom w tym m.in. modelu Cintiq 21UX, który jest połączeniem tabletu graficznego z 21 calowym monitorem LCD. Dostępne będą także aplikacje Corel Painter, Corel Paint Shop Pro, Adobe Photoshop i inne.

Warsztaty Film-Foto-Audio 2008 odbędą się w Centrum Edukacyjnym WSM przy ul. Wojska Polskiego 6 w Sosnowcu. Udział w Warsztatach jest bezpłatny, wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie udziału na stronie internetowej. Tak jak w ubiegłym roku, vortal dobreprogramy jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

© dobreprogramy