WaveShop 1.0.14.001

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WaveShop to prosty i open source'owy edytor audio, działający w oparciu o zasadę "bit-perfect". Oferuje on użytkownikowi wszystkie niezbędne funkcje oraz narzędzia, pozwalające modyfikować pliki audio, wycinać z nich zbędne fragmenty czy dostosowywać wiele innych ustawień np. kanałów dźwiękowych.

Aplikacja na pierwszy rzut oka wydawać się może archaiczna, a to za sprawą nieco ascetycznego interfejsu graficznego. Nic bardziej mylnego, WaveShop pomimo przestarzałego wyglądu oferuje funkcjonalność, która w większości przypadków przewyższa konkurencyjne rozwiązania tego typu. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, iż edytor działa zgodnie z filozofią "bit-perfect". Zapewnia ona nam, że podczas edycji plików audio modyfikacji poddany zostanie tylko i wyłącznie fragment, na którym faktycznie operowaliśmy. Pozostała część ścieżki dźwiękowej pozostanie nie tknięta.

WaveShop dysponuje funkcjami normalizacji i wzmacniania dźwięku, naprawy DC Offset, wyciszania wybranych fragmentów, statystyk szczytowych, RMS z histogramem, odwracania i inwersji. Nie zabrakło również narzędzi do dodawania/usuwania/podmiany kanałów dźwiękowych, zapisywania wybranych kanałów jako plików mono, konwersji formatu, zmiany wartości próbkowania oraz opcji analizatora widma, działającego w czasie rzeczywistym.

Edytor obsługuje pliki audio w formatach MP3, MP2, WAV, AIFF, AU, AVR, CAFF, FLAC, HTK, IFF, MAT4, MAT5, MPC, OGG, PAF, PVF, RAW, RF64, SD2, SDF, VOC, W64, WVE, 6I i zapewnia wielowątkowe przetwarzanie dźwięku oraz szybkie działanie dzięki przeniesieniu wykonywanych zadań do pamięci operacyjnej. Według zapewnień twórcy WaveShop w wersji 64-bitowej dobrze radzi sobie z edycją plików dźwiękowych, których rozmiar przekracza 4 GB.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!