WaveShop 1.0.14.001

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WaveShop to prosty i open source'owy edytor audio, działający w oparciu o zasadę "bit-perfect". Oferuje on użytkownikowi wszystkie niezbędne funkcje oraz narzędzia, pozwalające modyfikować pliki audio, wycinać z nich zbędne fragmenty czy dostosowywać wiele innych ustawień np. kanałów dźwiękowych.

Aplikacja na pierwszy rzut oka wydawać się może archaiczna, a to za sprawą nieco ascetycznego interfejsu graficznego. Nic bardziej mylnego, WaveShop pomimo przestarzałego wyglądu oferuje funkcjonalność, która w większości przypadków przewyższa konkurencyjne rozwiązania tego typu. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, iż edytor działa zgodnie z filozofią "bit-perfect". Zapewnia ona nam, że podczas edycji plików audio modyfikacji poddany zostanie tylko i wyłącznie fragment, na którym faktycznie operowaliśmy. Pozostała część ścieżki dźwiękowej pozostanie nie tknięta.

WaveShop dysponuje funkcjami normalizacji i wzmacniania dźwięku, naprawy DC Offset, wyciszania wybranych fragmentów, statystyk szczytowych, RMS z histogramem, odwracania i inwersji. Nie zabrakło również narzędzi do dodawania/usuwania/podmiany kanałów dźwiękowych, zapisywania wybranych kanałów jako plików mono, konwersji formatu, zmiany wartości próbkowania oraz opcji analizatora widma, działającego w czasie rzeczywistym.

Edytor obsługuje pliki audio w formatach MP3, MP2, WAV, AIFF, AU, AVR, CAFF, FLAC, HTK, IFF, MAT4, MAT5, MPC, OGG, PAF, PVF, RAW, RF64, SD2, SDF, VOC, W64, WVE, 6I i zapewnia wielowątkowe przetwarzanie dźwięku oraz szybkie działanie dzięki przeniesieniu wykonywanych zadań do pamięci operacyjnej. Według zapewnień twórcy WaveShop w wersji 64-bitowej dobrze radzi sobie z edycją plików dźwiękowych, których rozmiar przekracza 4 GB.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 11.06.2015 00:06

Szukałem aplikacji, która w najprostszy możliwy sposób umożliwiłaby mi edycje źródłowego materiału audio (WAV) bez jakichkolwiek niepożądanych zmian (przede wszystkim zmiany parametrów WAV, co niestety często zdarza się w tego typu programach). I WaveShop okazał się doskonały do tego celu. Jest prosty, przejrzysty i daje pewność całkowitej kontroli nad tym, co się robi. Za jego pomocą wycinam dokładnie te bajty z próbki, o które mi chodzi, a reszta zostaje bez zmian.
Jeżeli chodzi o format MP3, są programy specjalnie stworzone do edycji tego rodzaju plików bez ich przekodowywania i raczej je bym polecał. WaveShop sprawdza się jednak świetnie w obróbce plików typu WAV.

  #3 22.07.2013 16:42

Aplikacja (...) archaiczna, a to za sprawą nieco ascetycznego interfejsu graficznego. WaveShop pomimo przestarzałego wyglądu... - ascetyczny interfejs? przestarzały wygląd?
A może zamiast takich głupot by tak napisać, że interfejs jest funkcjonalny, pozbawiony wszelkich wodotrysków i na szczęście, wbrew obecnie obowiązującej modzie nie jest miejscem gdzie wpadający w samouwielbienie projektanci poświęcają ergonomię na rzecz fajerwerków próżności?

  #2 14.07.2013 01:06

Cytat "Zapewnia ona nam, że podczas edycji plików audio modyfikacji poddany zostanie tylko i wyłącznie fragment, na którym faktycznie operowaliśmy."
To nie jest prawda
1. Program nie działa bez dodatkowej biblioteki, którą trzeba dodatkowo pobrać - nie ma możliwości zapisu ??
2. wycinanie z pliku mp3:
Po pobraniu biblioteki ze wskazanej witryny, program każe ustalić parametry kodowania: bit rate mode, bit rate w kbits/s algoritm, quality,
to znaczy że całe kodowanie przeprowadza od nowa
wg. potrzeb użytkownika, ale nie ma opcji "nic nie zmieniaj"
a miało być:
"Zapewnia ona nam, że podczas edycji plików audio modyfikacji poddany zostanie tylko i wyłącznie fragment, na którym faktycznie operowaliśmy. Pozostała część ścieżki dźwiękowej pozostanie nie tknięta. "

Cała ścieżka zostaje "tknięta"

3. Po otwarciu i zapisaniu pliku mp3 ginie początkowy fragment nagrania
czy to jest zasada "bit-perfect"
przecież miał nic nie zmieniać ??

W tej formie program jest dla mnie bezwartościowy.

AudiofilPC   8 #1 28.05.2013 13:26

Całkiem udany programik. Po pierwsze wykorzystuje 64 bity i grafika nie powoduje oczopląsu. To pozwala efektywnie pracować dobrej maszynie i obsługującemu. Z właściwym oświadczeniem można sporo zrobić, ale materiał z wieloma niewiadomymi warto odsłuchiwać na AIMP. Jednak prace wymagające odsłuchu jest chyba lepiej wykonywać na GoldWave, bo skakanie do AIMP nie jest przecież automatyczne i zabiera czas.