Weź co chcesz, ale zostaw Internet

Strona główna Aktualności

O autorze

Taka maksyma może przyświecać większości osób, które zasmakowały w byciu online. W trakcie badania przeprowadzonego na zlecenie Yahoo okazało się, że średni czas, w którym aktywny internauta może być odłączony od internetu to zaledwie 5 dni. Blisko połowa uczestników eksperymentu nie była w stanie pozostawać offline przez dwa tygodnie.

"Zadanie zrekrutowania uczestników do badania okazało się niewiarygodnie trudne, ponieważ liczba osób, które zgodziłyby się na brak dostępu do internetu przez dwa tygodnie jest bardzo mała" - powiedziała Wenda Harris Millard, szefowa Yahoo. Z kolei ci, którzy się zgodzili na udział w badaniu przyznali, że w czasie spędzonym offline czuli się wyrzuceni poza nawias oraz ogarniała ich ogromna pokusa przerwania eksperymentu i zajrzenia do sieci.

Uczestnicy eksperymentu opisywali również, że w trakcie jego trwania czuli się odcięci od przyjaciół z którymi utrzymywali kontakt głównie za pomocą poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych. Uwierzyli oni także swoim współpracownikom, którzy uznali że w trakcie przeglądania gazet w formie drukowanej, czy podczas rozmów telefonicznych wyglądają na rozleniwionych.

© dobreprogramy
s