r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WhoCrashed Home Edition 6.00

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WhoCrashed Home Edition to darmowa edycja specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na analizę plików DUMP, a tym samym zdiagnozowanie systemu, w którym zaistniały problemy ze sprzętem lub oprogramowaniem i w ich wyniku pojawił się niesławny niebieski ekran śmierci (BSOD - Blue Screen of Death). Program jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników i serwisantów.

Domyślnie aplikacja wymaga po prostu użycia zielonego przycisku Analyze - plik ze zrzutem pamięci zostanie załadowany automatycznie i w ciągu kilku sekund przeanalizowany, a jej efekty pojawią się w szczegółowym raporcie. Zawarte w nim są takie informacje jak moduł powodujący błąd, kod bugcheck, nazwa błędu i ścieżka do pliku z nim powiązanego, nazwa aplikacji oraz ogólny opis usterki. Dzięki tym informacjom możemy zidentyfikować, czy problemem są na przykład uszkodzone sterowniki, czy może mamy do czynienia z awarią sprzętu.

r   e   k   l   a   m   a

Ciekawą funkcjonalnością WhoCrashed Home Edition jest Crash Dump Test, który polega na... celowym "crashu" systemu - może to nie tyle pozwolić namierzyć jakiś problem, ale na pewno pomoże upewnić się, że mamy odpowiednio skonfigurowany system Windows do automatycznego zapisywania zrzutów pamięci z błędów BSOD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 20.09.2016 23:05

@JesperKyd: potwierdzam

JesperKyd   7 #1 17.06.2015 14:02

Może byście tak w końcu dawali porządne screenshot'y (alt+printscreen) aby zobaczyć to co należy, nie czyjąś tapetę.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.