WhoCrashed Home Edition WhoCrashed Home Edition 6.65

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WhoCrashed Home Edition to darmowa edycja specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na analizę plików DUMP, a tym samym zdiagnozowanie systemu, w którym zaistniały problemy ze sprzętem lub oprogramowaniem i w ich wyniku pojawił się niesławny niebieski ekran śmierci (BSOD - Blue Screen of Death). Program jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników i serwisantów.

Domyślnie aplikacja wymaga po prostu użycia zielonego przycisku Analyze - plik ze zrzutem pamięci zostanie załadowany automatycznie i w ciągu kilku sekund przeanalizowany, a jej efekty pojawią się w szczegółowym raporcie. Zawarte w nim są takie informacje jak moduł powodujący błąd, kod bugcheck, nazwa błędu i ścieżka do pliku z nim powiązanego, nazwa aplikacji oraz ogólny opis usterki. Dzięki tym informacjom możemy zidentyfikować, czy problemem są na przykład uszkodzone sterowniki, czy może mamy do czynienia z awarią sprzętu.

Ciekawą funkcjonalnością WhoCrashed Home Edition jest Crash Dump Test, który polega na... celowym "crashu" systemu - może to nie tyle pozwolić namierzyć jakiś problem, ale na pewno pomoże upewnić się, że mamy odpowiednio skonfigurowany system Windows do automatycznego zapisywania zrzutów pamięci z błędów BSOD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!