r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WhoCrashed Home Edition 5.53

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

WhoCrashed Home Edition to darmowa edycja specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na analizę plików DUMP, a tym samym zdiagnozowanie systemu, w którym zaistniały problemy ze sprzętem lub oprogramowaniem i w ich wyniku pojawił się niesławny niebieski ekran śmierci (BSOD - Blue Screen of Death). Program jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników i serwisantów.

Galeria programu

Domyślnie aplikacja wymaga po prostu użycia zielonego przycisku Analyze - plik ze zrzutem pamięci zostanie załadowany automatycznie i w ciągu kilku sekund przeanalizowany, a jej efekty pojawią się w szczegółowym raporcie. Zawarte w nim są takie informacje jak moduł powodujący błąd, kod bugcheck, nazwa błędu i ścieżka do pliku z nim powiązanego, nazwa aplikacji oraz ogólny opis usterki. Dzięki tym informacjom możemy zidentyfikować, czy problemem są na przykład uszkodzone sterowniki, czy może mamy do czynienia z awarią sprzętu.

Ciekawą funkcjonalnością WhoCrashed Home Edition jest Crash Dump Test, który polega na... celowym "crashu" systemu - może to nie tyle pozwolić namierzyć jakiś problem, ale na pewno pomoże upewnić się, że mamy odpowiednio skonfigurowany system Windows do automatycznego zapisywania zrzutów pamięci z błędów BSOD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 20.09.2016 23:05

@JesperKyd: potwierdzam

JesperKyd   6 #1 17.06.2015 14:02

Może byście tak w końcu dawali porządne screenshot'y (alt+printscreen) aby zobaczyć to co należy, nie czyjąś tapetę.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.