Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wi-fi GO! - z czym to się je?

Witajcie. Dzisiaj spojrzymy sobie na ciekawą funkcjonalność oferowaną przez recenzowaną przeze mnie płytę Asusa. Zwie się ona Wi-fi GO!, a sama w sobie składa się z przeróżnych mniej lub bardziej przydatnych bajerów.

Może zacznijmy od tego, o co w tym w ogóle chodzi. Po co to i na jakiej zasadzie działa. Wi-fi Go zostało stworzone z myślą, by móc zdalnie sterować komputerem przez urządzenia mobilne korzystając przy tym z sieci wi-fi. Jak to się sprawuje w praktyce? Zobaczcie.

By móc skorzystać z dobrodziejstw, tego co dał nam Asus, musimy mieć zainstalowaną aplikacje Wi-fi GO! na komputerze oraz na smartfonie lub tablecie (Dostępne są wersje na Androida i iOS).

Cloud GO!

Narzędzie, które pozwala nam korzystać z paru "chmur" jednocześnie. Umożliwia też bezpośredni transfer komórka-chmura. Ciekawa propozycja dla osób korzystających na codzień z usługi Google Drive lub Dropboxa.

Remote Desktop

Ta funkcja mnie po prostu zwaliła z nóg. Dzięki niej, mamy dostęp do pulpitu z ekranu smartfona, z którego możemy wykonywać na odległość różne czynności jak na zwykłym PC. Co prawda nie jest to wygodne i nie mam pojęcia w jaki sposób taka funkcja mogłaby się nam przydać (niestety wraz włączeniem Remote Control nie mamy możliwości korzystania z multimedii, takich jak filmy, czy muzyka), ale na pewno jest to rzecz innowacyjna, obok której ciężko przejść obojętnie.

File transfer

Jak nazwa wskazuje, ta funkcja daje nam możliwość wymiany plikami pomiędzy komórką, a komputerem. Działa ta sprawnie i może się okazać strasznie przydatne dla osób, którym nigdy się nie chce sięgać po kabel USB ;)

Smart Sensor Control

W teorii ma służyć, do wykonywania prostych operacji na komputerze przy pomocy gestów komórką, lecz w moim przypadku nic z tego nie wyszło. Dwa różne smartfony odmówiły współpracy. Może to i lepiej. Korzystanie z czegoś takiego raczej byłoby raczej bardziej efektowne niż efektywne.

Remote Keyboard & Mouse

Nadszedł czas na funkcję, która najbardziej przypadła mi do gustu i która jest równie rewolucyjna, co Remote Desktop. Daje nam ona tyle (i aż tyle!), że możemy wykorzystać nasz smartfon w roli myszki i klawiatury.
Jest to o tyle dobre, że nie mamy ograniczeń w korzystaniu z multimedii, tak jak to było w przypadku bliźniaczej funkcji. Po prostu mamy bezprzewodowy zestaw o zasięgu naszego Wi-fi ;)

Capture & Send

Proste tworzenie screenshota, który w mgnieniu oka pojawi się na ekranie naszej komórki. Nie wiem tylko po co.

Co myślę o Wi-fi GO!?

Ktoś może stwierdzić, że to tylko zbędny bajer i może będzie miał po części rację, aczkolwiek moim zdaniem Wi-fi GO!, w niektórych sytuacjach może być bardzo użyteczny. Przykładowo, ze zdalnej myszki można skorzystać podczas oglądania filmu, kiedy chcemy zrobić pause, a nie chce nam się wstawać z łóżka. Niby taka mała rzecz, a cieszy i taka jest właśnie idea Wifi GO!- ma się czasami przydać i ułatwić nam życie :) 

sprzęt oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
sgj   12 #1 08.03.2014 22:47

Woow, asus wymyslił na nowo istniejące od dawna rozwiązania i stworzył własną, bardziej kulawą od tego co jest dostępne implementację...

Zdalny pulpit w Windows pozwala na odtwarzanie wideo i dzwięku. Przesyłanie plików? Tu wystarczy pierwszy lepszy menedzer plików z obsługą smb. O aplikacjach robiących za mysz i klawiaturę już nie wspominając.

stasinek   12 #2 09.03.2014 12:59

Świetnie, jest mase takich o jakim piszesz, ale w drugą mańke niewiele tj.
zdalne sterowanie komórką lub tabletem z poziomu PC
Na śp. Windows Mobile jest świetne WiFi Remote Control albo My Mobile,
a na Androida...? na Blackberry? plus ten o którym pisze sgj(znany od WM 2003)
ale są to w wielu wydaniach narzędzia płatne lub ubajerzone jak WiFi GO ;)
Żeby natomiast zdalnie zarządzać leżącym na stoliku smartfonem albo podpiętym do telewizora tabletem(cichy energooszczędny może pracować 24h)... to już ciężko znaleźć
WiFi Go w drugą mańkę byłoby cudowne!

Np. playbook ma wbudowane udostępnianie plików w sieci(tak jak każdy laptop na windows) jest program do FTP, jest nawet serwer HTML(na AppWorld),
ma bridge - można za pośrednictwem telefonu sterować nim, można za jego pośrednictwem sterować laptopem - RDP(darmowe narzędzie na AppWorld i sporo platnych) ale żeby z tableta mieć dostęp zdalny do komórki albo z laptopa dostęp do tableta.... weździe mi znajdzcie proszę! na andka to spróbuje to instalnąć na playbooku bo bez owej funkcji jest bez sensu, wolałbym aby stał leżał sobie na stałe podpięty pod głośnik albo monitor...
Nie znam dobrze Androida szukałem - nie znalazłem.

Urządzenia na pełnosprawnym Windows można pięknie sterować w dowolną stronę, można sie do nich dobrać w przeróżny sposób, mogą udostępniać bibliotekę muzy np. Tomahawk, XBMC, serwer FTP, RDP itp. i wlaśnie dlatego wole pełnosprawne, można wszystko ale dlaczego uproszczone urządzenie pretenduje do sterowania dużym tego nie potrafie zrozumieć... nie potrafię bo nie rozumiem wygody używania tabletów, nei rozumiem bo nie używam gładzika w laptopach. Z mojej perspektywy świat stoi na głowie.

Malo tego z ciekawości nieco rozczarowany fizycznymi niedoskonałościami BB 9000 - niby funkiel nówka ale masakra...zakupiłem stare urządzenie w idealnym stanie z powiększaną bateria o nazwie HTC Universal ma już ROM WM 6.5 po doinstalowaniu sporej ilości softu(mam dobrychprogramów nieco zgromadzone) taki sprzęt w tej formie teoretycznie(gdyby miał większą rozdzielczość) mógłby być mini laptopem sterującym PC, steruje RDP ale 640x480 to niewiele w praktyce bez sensu... natomiast dużo przyjemniej się go obsługuje niż tableta gdyby wypuszczano podobne sprzęty z nowymi podzespołami

Wolałbym aby smartfony i tablety nie pretendowały do roli do jakiej nie są przystosowane, logowanie na PC z takiego "§)("§ to czysty masochizm, aczkolwiek WiFi Go wygląda całkiem przyjemnie

stasinek   12 #3 09.03.2014 13:05

marze o http://www.julien-manici.com/windows_mobile_wifi_remote_access/ na Blackberry lub Androida - i nie potrzeba aplikacji na PC bo wystarczy przeglądarka

compl   4 #4 09.03.2014 13:22

@sgj Nie ma co się od razu oburzać ;) Czułem, że mogą się pojawić tego typu komentarze, więc nie wiedziałem, czy wypada użyć słowo "rewolucyjne" lub "innowacyjne" rozwiązanie. Większość możliwości WiFi GO! da się zastąpić innymi odpowiednikami, które powstały dużo wcześniej, aczkolwiek tylko Ci bardziej zainteresowani wiedzieli o ich istnieniu. Innowacyjne jest to, że Asus zebrał parę funkcjonalności w jedno i zaprezentował większemu gronu odbiorców, czyli inaczej, po prostu bardziej spopularyzował tego typu rozwiązania.

pawcio1212   7 #5 09.03.2014 14:14

TeamViewer jest chyba najlepszym programem tego typu.
Darmowy dla użytku domowego a płatny dla użytku komercyjnego.

@stasinek zobacz TeamViewer ale nie wiem jak jest z potwierdzaniem akcji.
Na pc można zrobić stały dostęp instalując aplikacje i konfigurując ale nie wiem jak jest na telefonie.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #6 09.03.2014 17:29

Pomysł dobry. Mam jednak wrażenie, że jest to wymyślanie koła na nowo.

Dimatheus   23 #7 11.03.2014 10:37

Hej,

@ Shaki81 - To po prostu taki odgrzewany kotlet - nic więcej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

stasinek   12 #8 13.03.2014 20:38

znalazłem!!! haha
http://tinycontroller.com/

pawcio teamviewer istotnie jest jednym z lepszych, sprawdze jak zaczne się bawić w apk - DDPB
bo chyba jest na Androida - również w roli serwera?
a na marginesie, na windows mi najbardziej przypadł do gustu Remote Administrator http://www.radmin.pl/ szkoda że ceny są "zachodnie" więc >100zł to przeginka ale to jeden z pierwszych programów na które mam nieprzerwanie ochotę od 2007r(czyli momentu posiadania laptopa + stacjonarki)

baj de łej skoro o marzeniach, "niebie" i raju
Marcy Shan - Życie w Dubaju
http://www.youtube.com/user/marcyshan

stasinek   12 #9 13.03.2014 20:41

o oł 14 dniowy trial i wsparcie jedynie dla OS <= 7 :(

  #10 19.09.2017 18:17

@sgj: żal komentować - tu masz wszystko w jednej apce - oroste łatwe i przyjemne