Wi-fi GO! - z czym to się je?

Witajcie. Dzisiaj spojrzymy sobie na ciekawą funkcjonalność oferowaną przez recenzowaną przeze mnie płytę Asusa. Zwie się ona Wi-fi GO!, a sama w sobie składa się z przeróżnych mniej lub bardziej przydatnych bajerów.

Może zacznijmy od tego, o co w tym w ogóle chodzi. Po co to i na jakiej zasadzie działa. Wi-fi Go zostało stworzone z myślą, by móc zdalnie sterować komputerem przez urządzenia mobilne korzystając przy tym z sieci wi-fi. Jak to się sprawuje w praktyce? Zobaczcie.

By móc skorzystać z dobrodziejstw, tego co dał nam Asus, musimy mieć zainstalowaną aplikacje Wi-fi GO! na komputerze oraz na smartfonie lub tablecie (Dostępne są wersje na Androida i iOS).

Cloud GO!

Narzędzie, które pozwala nam korzystać z paru "chmur" jednocześnie. Umożliwia też bezpośredni transfer komórka-chmura. Ciekawa propozycja dla osób korzystających na codzień z usługi Google Drive lub Dropboxa.

Remote Desktop

Ta funkcja mnie po prostu zwaliła z nóg. Dzięki niej, mamy dostęp do pulpitu z ekranu smartfona, z którego możemy wykonywać na odległość różne czynności jak na zwykłym PC. Co prawda nie jest to wygodne i nie mam pojęcia w jaki sposób taka funkcja mogłaby się nam przydać (niestety wraz włączeniem Remote Control nie mamy możliwości korzystania z multimedii, takich jak filmy, czy muzyka), ale na pewno jest to rzecz innowacyjna, obok której ciężko przejść obojętnie.

File transfer

Jak nazwa wskazuje, ta funkcja daje nam możliwość wymiany plikami pomiędzy komórką, a komputerem. Działa ta sprawnie i może się okazać strasznie przydatne dla osób, którym nigdy się nie chce sięgać po kabel USB ;)

Smart Sensor Control

W teorii ma służyć, do wykonywania prostych operacji na komputerze przy pomocy gestów komórką, lecz w moim przypadku nic z tego nie wyszło. Dwa różne smartfony odmówiły współpracy. Może to i lepiej. Korzystanie z czegoś takiego raczej byłoby raczej bardziej efektowne niż efektywne.

Remote Keyboard & Mouse

Nadszedł czas na funkcję, która najbardziej przypadła mi do gustu i która jest równie rewolucyjna, co Remote Desktop. Daje nam ona tyle (i aż tyle!), że możemy wykorzystać nasz smartfon w roli myszki i klawiatury.

Jest to o tyle dobre, że nie mamy ograniczeń w korzystaniu z multimedii, tak jak to było w przypadku bliźniaczej funkcji. Po prostu mamy bezprzewodowy zestaw o zasięgu naszego Wi-fi ;)

Capture & Send

Proste tworzenie screenshota, który w mgnieniu oka pojawi się na ekranie naszej komórki. Nie wiem tylko po co.

Co myślę o Wi-fi GO!?

Ktoś może stwierdzić, że to tylko zbędny bajer i może będzie miał po części rację, aczkolwiek moim zdaniem Wi-fi GO!, w niektórych sytuacjach może być bardzo użyteczny. Przykładowo, ze zdalnej myszki można skorzystać podczas oglądania filmu, kiedy chcemy zrobić pause, a nie chce nam się wstawać z łóżka. Niby taka mała rzecz, a cieszy i taka jest właśnie idea Wifi GO!- ma się czasami przydać i ułatwić nam życie :)