WinToLinux WinToLinux 1.0

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinToLinux to niewielkie i przydatne narzędzie do wygodnego zarządzania rozruchem komputera i uruchamianym wraz z nim systemem operacyjnym. Kierowane jest ono do mniej doświadczonych użytkowników i umożliwia wygodne modyfikowanie konfiguracji interfejsu UEFI.

Zarządzanie UEFI z zasobnika systemowego

Opisywany program przydatny okazać się może w przypadku kiedy na komputerze chcielibyśmy posiadać dwa różne systemy operacyjne (np. Windows i jakąś dystrybucję Linuksa). Dzięki niemu bez problemu będziemy mogli przy następnym rozruchu komputera uruchomić dowolny zdefiniowany wcześniej system operacyjny. WinToLinux po uruchomieniu działa bezinwazyjnie w obrębie zasobnika systemowego i dostępny jest w formie niewielkiej ikonki. Z jej poziomu zdefiniujemy środowisko, które uruchomione zostanie przy starcie komputera, zrestartujemy komputer lub aktywujemy opcję startu narzędzia wraz z systemem.

Bardzo proste narzędzie bez konieczności instalacji

WinToLinux jest narzędziem banalnie prostym w obsłudze, które pomimo braku polskiej wersji językowej nie przysporzy nikomu problemów. Liczba oferowanych funkcji ograniczona została do minimum, tak aby każdy mógł w wygodny sposób modyfikować ustawienia UEFI dotyczące uruchamianego środowiska operacyjnego. Narzędzie udostępnione zostało w formie przenośnej (portable), która nie wymaga instalacji i gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

Kluczowe cechy WinToLinux:

  • proste narzędzie do zarządzania rozruchem systemów
  • pozwala modyfikować podstawowe opcje UEFI
  • dostępne w formie portable

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!