Windows 10 1709 z przedłużonym wsparciem. Microsoft zmienił termin przez koronawirusa

Strona główna Aktualności
Windows 10 1709 będzie wspierany aż do października, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 1709 będzie wspierany aż do października, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Windows 10 1709 będzie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa dłużej, niż początkowo planowano. Wsparcie dla ostatnich aktualizowanych wersji tej edycji systemu miało się zakończyć już w przyszłym miesiącu, ale z uwagi na zagrożenie koronawirusem, producent rozszerzył je do 13 października.

Jak tłumaczy Microsoft, w obecnej sytuacji administratorzy Windowsa mają ważniejsze problemy na głowie związane ze zdrowiem i aktualizacja systemu w organizacjach nie jest czymś, co powinno ich dodatkowo obciążać. Wydłużone wsparcie dotyczy Windows 10 1709 w edycjach Enterprise, Education oraz IoT Enterprise.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, ostatnia aktualizacja miała być w ich przypadku udostępniona 14 kwietnia bieżącego roku. Aby dać administratorom dodatkowy czas na bezpieczną aktualizację swoich środowisk pracy, Microsoft zdecydował o wydawaniu łatek jeszcze do 13 października 2020 roku włącznie.

Warto zaznaczyć, że użytkownicy indywidualni korzystający z Windowsa 10 Home i Pro nie powinni się czuć poszkodowani, gdyż w tym przypadku wsparcie skończyło się już w pierwszej połowie ubiegłego roku. Powrót do aktualizacji rok później trudno byłoby więc uzasadnić. Ponadto, według statystyk AdDuplex, system w wersji 1709 działa tylko u nieco ponad 1 proc. użytkowników Windowsa 10, więc ewentualny problem dotyczy stosunkowo małej grupy.

Windows 10 1709 to Fall Creators Update

Windows 10 1709, o którym mowa, to jesienna aktualizacja dla twórców, która została udostępniona użytkownikom pod koniec 2017 roku. Jedną z najważniejszych zmian było wówczas wprowadzenie wzornictwa Fluent oraz plików na żądanie w aplikacji OneDrive.

© dobreprogramy
s