Windows 10: majowa aktualizacja trafiła dopiero do 7 proc. komputerów z "dziesiątką"

Strona główna Aktualności
Majowa aktualizacja Windows 10 trafiła do 7 proc. użytkowników, fot. Oskar Ziomek
Majowa aktualizacja Windows 10 trafiła do 7 proc. użytkowników, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Majowa aktualizacja Windows 10 jest widoczna w coraz większej liczbie komputerów. Jak wynika z najnowszych statystyk AdDuplex, wersja 20H1 działa już w 7 proc. komputerów z Windows 10. To podobne tempo wdrażania, jak w przypadku poprzedniej, listopadowej aktualizacji systemu – trudno je uznać za szczególnie dobre.

Windows 10 2004 jest z nami od 27 maja. Tak przynajmniej wygląda teoria, bowiem w praktyce nowej wersji do dzisiaj nie można pobrać w wielu komputerach. Na jaw szybko wyszły problemy ze zgodnością, a w efekcie Microsoft wstrzymał wdrażanie tam, gdzie instalacja nowej wersji mogłaby wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

To dobre podejście pod względem bezpieczeństwa, jednak tempo naprawiania systemu jest zbyt wolne, by nie dostrzegać wad tego rozwiązania. Skutkiem ubocznym jest stale rosnąca fragmentacja Windows 10 i aktualizowanie komputerów w tempie, które jest dalekie do ideału. Najnowsze statystyki niestety tylko potwierdzają ten trend. Wciąż niemal połowa użytkowników Windows 10 korzysta z wersji 1903, która została wydana ponad rok temu.

AdDuplex przygotowuje swoje statystyki w oparciu o analizę reklam wyświetlanych przez użytkowników Windows 10. W tym przypadku wyniki są źródłem analizy działań grupy około 150 tys. osób korzystających z Windows 10 w swoich komputerach.

© dobreprogramy
s