r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 7 nie dla procesorów ARM

Strona główna Aktualności

Krótko po tym, jak Microsoft zapowiedział specjalną wersję Windows 7 dla małych komputerów przenośnych jasne stało się, że podobnej wersji nie będzie dla netbooków wyposażonych w procesory ARM.

Nic dziwnego, że tak gorąco jest w ostatnich dniach wokół lekkich i niewielkich, ultraprzenośnych komputerów oraz systemu Windows 7 - przed nimi świetlana przyszłość, więc są smakowitym kąskiem dla wielu producentów zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Smakiem będzie musiał obejść się jednak ARM, producent procesorów szeroko stosowanych w systemach wbudowanych - Microsoft właśnie zdementował pogłoski, jakoby miała być przygotowywana specjalna wersja Windows 7 właśnie pod te procesory.

Architektury x86 i x64 będą więc jedynymi obsługiwanymi przez Windows 7, a brak obsługi ARM z pewnością osłabi sprzedaż netbooków wyposażonych w tego typu procesory. ARM jeszcze do niedawna prognozował 30% udział w rynku netbooków pod koniec tego roku. Nabywcy komputerów z tymi procesorami zamiast z Windows 7 będą mogli jednak skorzystać z systemu Android, który poradzi sobie z architekturą ARM doskonale - wydanie netbooków z tym systemem już ogłosił Acer. Pytanie brzmi - jaką popularność zdobędą? Microsoft pozostaje wielce sceptyczny: Ludzie zawsze będą chcieli, by działała im drukarka i programy - nieco ironicznie komentuje Steve Guggenheimer, wiceprezydent działu OEM w firmie Microsoft.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.