Windows 10 na ARM: pierwsze komputery stworzy ASUS, HP i Lenovo

Windows 10 na ARM: pierwsze komputery stworzy ASUS, HP i Lenovo

Windows 10 na ARM: pierwsze komputery stworzy ASUS, HP i Lenovo
Oskar Ziomek
31.05.2017 22:10, aktualizacja: 31.05.2017 22:30

Dotąd niewiele było wiadomo na temat urządzeń z Windowsem 10 i procesorami ARM, jednak w końcu doczekaliśmy się konkretów. Qualcomm ogłosił dziś, że producentami, którzy jako pierwsi stworzą takie komputery będą ASUS, HP oraz Lenovo. Pierwsze urządzenia będą działać pod kontrolą Snapdragona 835, wykorzystującego gigabitowy modem LTE – model X16.

Co warte podkreślenia, nie ma raczej szans na zaadoptowanie tego podejścia również do stworzenia nowego smartfonu Microsoftu. Nie ma wątpliwości, że tworzone urządzenia będą miały być alternatywą przede wszystkim dla laptopów i hybryd. Pozostaną ciągle podłączone do Sieci, a czas pracy na baterii, również za sprawą energooszczędnego procesora, powinien być lepszy co najmniej o połowę, niż przy wykorzystaniu architektury x86.

Dodać również należy, że część z urządzeń będzie wyposażonych w technologię eSIM, pozwalającą wykorzystywać pakiety danych operatorów bez fizycznego podłączenia karty SIM, jaką znamy w dzisiejszym formacie. To istotne o tyle, że stałe połączenie z Internetem ma być jedną z najważniejszych cech powstającego sprzętu. Odpowiednim podsumowaniem kluczowych atutów wydaje być zdanie z bloga poświęconego Windowsowi:

Nowe urządzenia będą działać pod kontrolą Windowsa 10, mieć stale aktywną łączność LTE oraz świetny czas pracy na baterii.

Chociaż dokładne daty premiery nie są jeszcze znane, prognozuje się, że sprzęt ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, najpewniej w trzecim lub czwartym kwartale. Tajemnicą na tę chwilę pozostają również ceny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)