reklama

Windows 7: wygodniej na wielu monitorach

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wykorzystują do pracy dwa, a nawet więcej monitorów - w kolejnej wersji Windows oznaczonej kodowo cyfrą 7 pojawią się oczekiwane od lat usprawnienia w zachowaniu paska zadań w środowiskach wielomonitorowych.

Dotychczas, także w najnowszym Windows Vista, pasek zadań występuje tylko na jednym, głównym monitorze. Sprawia to sporo problemów, np. takich, że zwykle na dwóch monitorach mieści się więcej okien, niż na jednym, które muszą dzielić jeden pasek zadań. Inną sprawą jest też chociażby to, że okien na jednym monitorze trzeba szukać na pasku, który znajduje się na drugim. Każdy po kilku minutach pracy przyzna, że jest to kłopot.

Czy Microsoft rozszerzy pasek zadań na wszystkie monitory, czy każdemu monitorowi przypisze oddzielny? Z wypowiedzi na blogu Engineering 7 wynika, że... wcale nie. Przyjęte mają być inne rozwiązania - jakie dokładnie, jak to zwykle bywa przy wersjach pre-beta, jeszcze dokładnie nie wiadomo... W najnowszej kompilacji M3 był nadal stary pasek. Można się jednak domyślać, że będzie to coś innowacyjnego - być może coś w stylu, jak można zobaczyć (co prawda nie w najlepszej jakości) na prezentacji z maja. Raczej na pewno nowe rozwiązanie nie będzie przypominać narzędzi firm trzecich, jakie już dzisiaj są dostępne.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało