r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 8 z funkcją bootowania z pendrive'a

Strona główna Aktualności

Kolejne wyciekające kompilacje Windows 8 pozwalają zapoznać się z nadchodzącymi nowymi funkcjami. Jedną z nich ma być możliwość bootowania z pendrive'a.

Build oznaczony jako 7850.0.winmain_win8m1.100922-1508 zawiera funkcję o nazwie Portable Workspaces. Dzięki niej można stworzyć bootowalnego pendrive'a, z którego uruchomiony zostanie Windows 8. Tak przygotowany nośnik będzie mógł zawierać pliki i ustawienia użytkownika. Funkcja ma być dostępna w wersji Enterprise i jest tworzona z myślą o użyciu w firmach. Jednym z zastosowań ma być naprawa uszkodzonego systemu przez firmowego specjalistę IT. Inne zastosowanie to bezpieczne prezentacje dokumentów na cudzym komputerze - bootując komputer z własnego pendrive'a możemy ograniczyć możliwość wykradzenia z niego plików, jednocześnie będąc w stanie np. pokazywać slajdy. Funkcja tworzenia bootowalnego pendrive'a wymaga co najmniej 16 GB miejsca na nośniku USB.

W omawianej kompilacji znaleziono także aplikację do tworzenia oraz współdzielenia zrzutów ekranu oraz do obsługi kamer internetowych. Należy pamiętać, że pojawiające się nowe funkcje mogą zostać w pewnym momencie wycięte i nie trafić do wersji finalnej. Wiele takich sytuacji miało miejsce podczas prac nad Vistą.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.