Windows 10 ma problem z "podwójnymi" drukarkami

Drukarka
Drukarka
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

26.07.2022 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 z najnowszymi aktualizacjami ma kolejny problem - tym razem z drukarkami. Okazuje się, że komputery, w których działa aktualizacja KB5014666 wydana pod koniec czerwca, wyświetlają niekiedy zduplikowane urządzenia na liście, a innym razem drukowanie po prostu nie jest możliwe.

Problem Windowsa 10 opisuje Softpedia, zwracając uwagę, że podobną usterkę można zauważyć także po instalacji lipcowych aktualizacji systemu. Błąd opisany jest szczegółowo w dokumentacji aktualizacji Windowsa 10, gdzie Microsoft podaje, że dotyczy drukarek USB. W większości przypadków problem polega na automatycznym duplikowaniu urządzeń zainstalowanych w systemie. Ich nazwy zyskują dopiski Copy, co może powodować błędy w aplikacjach rozpoznających drukarki wyłącznie po nazwach.

Użytkownicy Windowsa 10, którzy doświadczają takich problemów, proszeni są przez Microsoft o zgłoszenie błędu programistom, a w tle zastosowanie obejścia, które pozwoli drukować pliki. Na początek zalecane jest odwiedzenie Ustawień Windowsa 10 i dotarcie do listy drukarek. Microsoft proponuje sprawdzić, czy drukowanie dla urządzenia z dopiskiem (np. Copy1) działa poprawnie. Jeśli tak i rozwiązuje to problem - na tym można poprzestać.

Jeśli problem istnieje dalej, zalecane jest sprawdzenie zakładki "Porty" we właściwościach zduplikowanej drukarki i zapamiętanie, który jest w użyciu. Informację tę należy przenieść do tego samego miejsca we właściwościach pierwotnej drukarki na liście. Jeśli problem zostanie w ten sposób rozwiązany, zduplikowaną drukarkę można usunąć, a Windows 10 powinien działać tak, jak przed wystąpieniem problemu.

Niestety również to może nie pomóc, ale wówczas pozostaje już tylko kombinowanie z przeinstalowywaniem sterowników i profilaktyczną ponowną instalacją danej drukarki (poprzez odłączenie przewodu USB, usunięcie urządzenia z komputera i ponowną instalację, jak "nowego" sprzętu). Z informacji Microsoftu konsekwentnie wynika, że drukarkowy problem w Windowsie 10 nie dotyczy drukarek Wi-Fi, a jedynie USB.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)